شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

Urbanity

Welcome to انجمن تخصصی شهرسازی ایران, Guest! Log In or Sign Up
کاربر گرامی با عرض سلام، تقاضا داریم جهت استفاده از حداکثر امکانات تالار گفتگوی شهرسازان در سایت عضو شوید یا از کاربری فعلی خود وارد شويد . با تشکر
عضویت در انجمن شهرسازی ورود به انجمن شهرسازی

معرفي کالا و خدمات شما در اين صفحه

هر 24 ساعت کالا و خدمات شما براي 12000 نفر نمايش داده مي شود

درخواست ترسیم هرم سنی و جنسی جمعیت
زمان کنونی: ۴-۵-۱۳۹۳، ۰۸:۴۲ عصر
1 کاربر حاضر در تاپیک: (0 عضو, و 1 مهمان). 1 مهمان
نویسنده: urbanism2010
آخرین ارسال: urbanism2010
پاسخ: 10
بازدید: 6863

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نویسنده پیام
عضو بسیار فعال انجمن

امتیاز فعالیت درانجمن: 2,790
وضعیت : آفلاین
شماره کاربر :1242
سپاس های داده شده: 8
سپاس های دریافت شده: 9 در 6 پست
اعتبار: 1

سپاس ها 55
سپاس شده 85 بار در 34 ارسال

ارسال: #1
دوستان سلام
میخاستم ببینم با چه نرم افزاری میشه هرم سنی جنسی را ترسیم کرد. ایا با اکسل میشه و با کدوم فرمانش اینکار شدنی است با تشکر.

در ضمن یک فایل اتوکد اینجا اپلود کرده ام میخاستم ببینم برای من برخی فونتهاش خونده نمیشه مثل فونت مربوط به گوشه چپ راهنما که با رنگ قرمز است یا فونت بالای راست نقشه...
کسی فونتی داره که بشه اینها را خوند. با تشکر مجدد

فایل‌(های) پیوست شده
.dwg  Jah-Pro-19.dwg (اندازه: 1.16 MB / تعداد دفعات دریافت: 71)

مطالب قبلی من :
۲۲-۸-۱۳۹۰ ۰۵:۰۲ عصر
سایت مطالب ایشان افزودن سپاس پاسخ به من کلیک کنید
تبلیغات
موسسه کوبهبهترین کلاس کنکور ارشد شهرسازی و طراحی شهری و برنامه ریزی شهری و مدیریت شهری

اعضای طلایی

امتیاز فعالیت درانجمن: 1,472
شماره کاربر :6032
سپاس های داده شده: 0
سپاس های دریافت شده: 7 در 7 پست
اعتبار: 0

سپاس ها 55
سپاس شده 232 بار در 80 ارسال

ارسال: #2
RE: درخواست ترسیم هرم سنی و جنسی جمعیت
(۲۲-۸-۱۳۹۰ ۰۵:۰۲ عصر)urbanism2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.(عضویت رایگان است)
دوستان سلام
میخاستم ببینم با چه نرم افزاری میشه هرم سنی جنسی را ترسیم کرد. ایا با اکسل میشه و با کدوم فرمانش اینکار شدنی است با تشکر.

در ضمن یک فایل اتوکد اینجا اپلود کرده ام میخاستم ببینم برای من برخی فونتهاش خونده نمیشه مثل فونت مربوط به گوشه چپ راهنما که با رنگ قرمز است یا فونت بالای راست نقشه...
کسی فونتی داره که بشه اینها را خوند. با تشکر مجدد
با اکسل که حتما میشه داده اول وارد کن تو یک ردیف مثلا ردیف اول داده های سن تو ردیف دوم داده های تعداد نفرات بعد وارد کردن داده ها میری قسمت insert و دستور column اتنخاب میکنی و نموادرشو خودش میکشه ضمنا باید کل داده ها انتخاب کنی برای انجام این دستور!!!!!!!!
و فونت از این قسمت دانلود من ببر تو قسمت فونت که اتو کد نصب شده نه فونت ویندوز کبی من

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.(عضویت رایگان است)
مطالب قبلی من :

امضاء: خدایا کاری کن تو زندگی هیج وقت مغرور نشم و همیشه با یاد تو زندگی کنم چون یادت مرا ارامش میده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.(عضویت رایگان است)

۲۲-۸-۱۳۹۰ ۰۵:۱۹ عصر
تبلیغات
بهترین کلاس کنکور ارشد شهرسازی و طراحی شهری و برنامه ریزی شهری و مدیریت شهریموسسه کوبه

سپاس شده توسط urbanism2010
عضو بسیار فعال انجمن

سپاس ها 55

ارسال: #3
لینک فونتها صفر کیلو بایتی هستند. یعنی چهار مگ و خورده ای نیست/
در ضمن من میخام نمودارم به صورت افقی باشه... این چیزی که شما گفتید نمودار هرم سنی تولید نمیکنه و فقط ستونهای مرد و زن رو کنار هم میذاره

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲-۸-۱۳۹۰ ۰۵:۴۴ عصر، توسط urbanism2010.)
۲۲-۸-۱۳۹۰ ۰۵:۲۵ عصر
تبلیغات
بهترین کلاس کنکور ارشد شهرسازی و طراحی شهری و برنامه ریزی شهری و مدیریت شهریموسسه کوبه

اعضای طلایی

امتیاز فعالیت درانجمن: 1,472
شماره کاربر :6032
سپاس های دریافت شده: 7 در 7 پست

سپاس ها 55
سپاس شده 232 بار در 80 ارسال

ارسال: #4
(۲۲-۸-۱۳۹۰ ۰۵:۲۵ عصر)urbanism2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.(عضویت رایگان است)
لینک فونتها صفر کیلو بایتی هستند. یعنی چهار مگ و خورده ای نیست/
در ضمن من میخام نمودارم به صورت افقی باشه... این چیزی که شما گفتید نمودار هرم سنی تولید نمیکنه و فقط ستونهای مرد و زن رو کنار هم میذاره

منظورتنو در مورد لینک ندونستم ولی من امتحان کردم هم لینک درسته هم حجم فایل ها!!!

در مورد اموزش کاملتر از این میتونید استفاده کنید

ترسیم هرم سنی به کمک نرم افزار اکسل
هرم سنی را می توان در نرم افزارهای مختلف رسم کرد .با توجه به در دسترس بودن برنامه اکسل و آشنایی اغلب کارشناسان نظام سلامت با این برنامه در این نوشتار سعی می شود طریقه ترسیم هرم سنی در این برنامه به زبان ساده تر توضیح داده شود. 1. در اولین گام سه ستون با نامهای گروه سنی ، مرد و زن را انتخاب کنید.
2. ستون گروه سنی را در فرمت Text انتخاب نمایید.
3. ستونهای مرد و زن را Number انتخاب نمایید.
4. جمعیت را در دو ستون مرد و زن وارد کنید.
5. در ستون مرد در مقابل تعداد جمعیت نوشته شده علامت منفی قرار دهید.
6. محدوده نوشته شده را انتخاب نمایید.
7. در انواع نمودارها نمودار ستونی افقی را انتخاب و کارهای درخواستی را تا آخر انجام دهید.
[تصویر:  image002.jpg]
8. در این مرحله نمودار شما مشابه زیر خواهد بود.

[تصویر:  image004.gif]

9. حالا روی محور عمودی در بالاترین نقطه دو بار کلیک کنید. پنجره زیر باز میبشود. Major and Minor tick mark را روی کلمه None انتخاب کنید و Tick mark labels را روی Low قرار دهید
. [تصویر:  image006.jpg]

10.حالا در یکی از طرفهای سری داده های نمودار دو بار کلیک کنید تا پنجره زیر ظاهر شود. در منوی Options قسمت Overlaps را روی صد قرار دهید و Gap Width را صفر انتخاب کنید.
[تصویر:  image008.jpg]

11. حالا در روی محور افقی دو بار کلیک کنید
[تصویر:  image010.gif]

12. منوی Number را باز کرده و در قسمت Category گزینه Custom را انتخاب کنید و در طرف راست 0;0 را بنویسید.
[تصویر:  image012.jpg]

13. حالا هرم سنی شما آماد ه است و می توانید رنگها و اندازه ها را به دلخواه تغییر دهید

منبع

http://www.eazphc.tbzmed.ac.ir/Pareto%20Chart%20In%20Excel/Pop%20Pyramid.HTM

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲-۸-۱۳۹۰ ۰۷:۲۰ عصر، توسط رضافرناد.)
۲۲-۸-۱۳۹۰ ۰۷:۱۹ عصر
تبلیغات

سپاس شده توسط pooya_aminlari ، urbanism2010
عضو انجمن

امتیاز فعالیت درانجمن: 528
شماره کاربر :4644
سپاس های دریافت شده: 17 در 5 پست

سپاس ها 28
سپاس شده 31 بار در 14 ارسال

ارسال: #5
به نظرم با اتوکد هم به راحتی میشه هرم سنی ترسیم کرد

مطالب قبلی من :
۲۲-۸-۱۳۹۰ ۱۰:۰۷ عصر
مطالب ایشان افزودن سپاس پاسخ به من کلیک کنید
تبلیغات
موسسه کوبهبهترین کلاس کنکور ارشد شهرسازی و طراحی شهری و برنامه ریزی شهری و مدیریت شهری

عضو بسیار فعال انجمن

سپاس ها 55

ارسال: #6
در ضمن من مشکلم هنوز با فونتهای فارسی نقشه ای که گذاشتم حل نشده...لطفا کمک کنید.

۲۲-۸-۱۳۹۰ ۱۱:۵۷ عصر
تبلیغات

عضو بسیار فعال انجمن

امتیاز فعالیت درانجمن: 127
شماره کاربر :7507
سپاس های دریافت شده: 4 در 4 پست
اعتبار: 5

سپاس ها 16
سپاس شده 141 بار در 70 ارسال

ارسال: #7
سلام
این کار را در نرم افزار spss از طریق نوار ابزار graph سپس histogram و سپس population pyramid می توانید انجام دهید.
چند تا کار بایستی انجام بدید:
داده ها را به صورت سه ستون محدوده سنی، جنسیت، فراوانی مرتب کنید.
ابتدا داده های خود را وزن بدهید و سپس نمودار را رسم کنید.
مطالب قبلی من :

امضاء: [تصویر:  www.sharnameh.ir.jpg]

////// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.(عضویت رایگان است)
///// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.(عضویت رایگان است)
/////// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.(عضویت رایگان است)
۲۳-۸-۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ صبح
تبلیغات

عضو بسیار فعال انجمن

سپاس ها 55

ارسال: #8
(۲۳-۸-۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ صبح)sadegh2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.(عضویت رایگان است)
سلام
این کار را در نرم افزار spss از طریق نوار ابزار graph سپس histogram و سپس population pyramid می توانید انجام دهید.
چند تا کار بایستی انجام بدید:
داده ها را به صورت سه ستون محدوده سنی، جنسیت، فراوانی مرتب کنید.
ابتدا داده های خود را وزن بدهید و سپس نمودار را رسم کنید.

مهندس سلام

یک سوال دیگه هم دارم.

فرض کن اطلاعات برداشت روستا را تکمیل کرده اید. حالا چگونه و از چه طریق می توان اطلاعات هر پارسل را به آن پارسل دز کمپیوتر وصل کرد؟

۲۳-۸-۱۳۹۰ ۰۴:۰۶ عصر
تبلیغات

عضو بسیار فعال انجمن

امتیاز فعالیت درانجمن: 127
شماره کاربر :7507
سپاس های دریافت شده: 4 در 4 پست
اعتبار: 5

سپاس ها 16
سپاس شده 141 بار در 70 ارسال

ارسال: #9
سلام
فکر کنم مطلب زیر کمکتون کنه. باز هم مشکلی بود بگید تا بیشتر توضیح بدم. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.(عضویت رایگان است)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳-۸-۱۳۹۰ ۰۷:۳۳ عصر، توسط sadegh2010.)
۲۳-۸-۱۳۹۰ ۰۷:۳۲ عصر
تبلیغات

عضو بسیار فعال انجمن

سپاس ها 55

ارسال: #10
(۲۳-۸-۱۳۹۰ ۰۷:۳۲ عصر)sadegh2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.(عضویت رایگان است)
سلام
فکر کنم مطلب زیر کمکتون کنه. باز هم مشکلی بود بگید تا بیشتر توضیح بدم. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.(عضویت رایگان است)

مطلب وب سایتتان را چند بار دیدم و به شکل زیبایی هم ارایه شده بود.

برخی ابهامات برایم باقی است.

یعنی شما اینطور می گویید که وقتی ما اطلاعات هر پارسل را جمع آوری کردیم بعد بیاییم روی هر پارسل کلیک کنیم و اطلاعات مختلف مربوط به آن مثل کاربری نوع مصالح تعداد طبقات را وارد کنیم؟

اگر این گونه مد نظر شماست ایا باید نظمی در وارد کردن اطلاعات باشد. چون که گفته می شود در برداشت باید ساعت گرد عمل کرد حال حتمن باید که در هنگام وارد کردن اطلاعات همین نکته باید عمل شود؟ چگونه؟ مثلا شما اول امدید یک شهرستان شمال استان را انتخاب کردید؟ ایا قاعده خاصی وجود دارد که بگوید شهرستان دومی باید کدام باشد؟ مثلا شهرستان سمت چپ یا راست انتخاب کنیم.

مساله بعدی هم نحوه وارد کردن اطلاعات مربوط به place است مثل مغازه ها و دام داری ها... خب طبعا وقتی ما روی یک پارسل کلیک می کنیم و اطلاعات وارد می کنیم این اطلاعات به تمام پارسل تعلق می گیرد. حال سوال این است که اگر ما بخواهیم اطلاعات مربوط به فضاهای خردتر وارد کنیم باید چه کنیم؟

با تشکر

۲۳-۸-۱۳۹۰ ۰۸:۲۸ عصر
تبلیغات

برای به روز رسانی موضوع کلیک کنیدMy-BB.Ir

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست آمار جمعیت شهرهای استان گیلان درسال 1375 azari.z 0 69 ۱۸-۱-۱۳۹۳ ۱۰:۱۱ صبح
آخرین ارسال: azari.z
  نرم افزار پیش بینی جمعیت dem project macmilan 2 216 ۷-۱۲-۱۳۹۲ ۰۹:۵۳ عصر
آخرین ارسال: macmilan
  مدل های پیشبینی جمعیت شهلا 3 1,268 ۱۴-۱-۱۳۹۲ ۰۶:۳۹ عصر
آخرین ارسال: شهلا
  درخواست امار تغییر کاربری اراضی،سرانه، جمعیت و مهاجرت soheil368 2 644 ۲۷-۱۲-۱۳۹۱ ۱۰:۲۸ صبح
آخرین ارسال: soheil368
  نرم افزار جمعیت شناسی spectrum naele 10 2,474 ۱۹-۳-۱۳۹۱ ۰۴:۳۶ عصر
آخرین ارسال: naele
  ترسیم دایره با کلفتی مورد نظر در اتوکد چگونه است؟ urbanism2010 5 1,958 ۹-۱۰-۱۳۹۰ ۰۵:۰۶ عصر
آخرین ارسال: mari_arthoOr
  جمعیت لازم التعلیم کدام گروه سنی است؟؟؟ urbanism2010 1 1,343 ۹-۹-۱۳۹۰ ۰۸:۰۹ عصر
آخرین ارسال: yasmin12

پرش به انجمن:

[-]
آخرین مطالب ارسال شده توسط اعضا
برنامه ریزی و مشاوره ی گام به گام برنامه ریزی شهری 94
شروع کننده:ehsan_amini_49 آخرین ارسال توسط:shahryar7 پاسخ ها:10 کلاس برنامه ریزی شهری-مرحله اول مشاهده:209 زمان:امروز
تبدیل فایل CAD به فایل GIS
شروع کننده:atefeh.d آخرین ارسال توسط:hamid bahri پاسخ ها:3 دانلود نرم افزار مشاهده:46 زمان:امروز
کلاس مجازی مشاوره و برنامه ریزی کنکور ارشد طراحی شهری
شروع کننده:mehdizade آخرین ارسال توسط:mehdizade پاسخ ها:5 کلاس کنکور تئوری طراحی شهری-مرحله اول مشاهده:62 زمان:امروز
مشاوره گام به گام تا کنکور ارشد برنامه ریزی شهری94
شروع کننده:riazat آخرین ارسال توسط:masoud javadpoor پاسخ ها:54 مباحث پایه شهری و شهرسازی مشاهده:302 زمان:امروز
بورس خرید و فروش کتابهای شهرسازی. نو و دسته دوم
شروع کننده:مدینه فاضله1402 آخرین ارسال توسط:joojoo پاسخ ها:10 کنکور کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری مشاهده:2252 زمان:امروز
فضای سبز
شروع کننده:dakdonya آخرین ارسال توسط:dakdonya پاسخ ها:0 دانلود مقالات تخصصی شهرسازی مشاهده:16 زمان:امروز
دانلود کتاب هویت شهری دکتر بهزاد فر
شروع کننده:sajad13671367 آخرین ارسال توسط:sajad13671367 پاسخ ها:7 کتابخانه دیجیتالی شهرسازی مشاهده:1633 زمان:امروز
روش تحلیل سلسله مراتبی (AHP)
شروع کننده:نادیا نادیا آخرین ارسال توسط:dakdonya پاسخ ها:4 مقالات بدون دسته بندی مشاهده:143 زمان:امروز
قناتها
شروع کننده:dakdonya آخرین ارسال توسط:dakdonya پاسخ ها:0 دانلود مقالات شهرسازی با فرمت pdf مشاهده:15 زمان:امروز
قنات ها
شروع کننده:dakdonya آخرین ارسال توسط:dakdonya پاسخ ها:0 دانلود مقالات تخصصی شهرسازی مشاهده:18 زمان:امروز
بررسي سبك‌هاي مختلف معماري و شهرسازی ايران
شروع کننده:ali.falahatgar آخرین ارسال توسط:bastani72 پاسخ ها:3 سوالات و درخواست ها مشاهده:250 زمان:امروز
بام سبز
شروع کننده:bastani72 آخرین ارسال توسط:bastani72 پاسخ ها:2 مبانی و روشهای طراحی شهری مشاهده:66 زمان:امروز
به نظر شما طرح های هادی روستایی چقدر در کاهش مهاجرت روستاییان به شهر موثر هستند؟
شروع کننده:hosseini آخرین ارسال توسط:urbanism2010 پاسخ ها:16 مسائل و مشکلات شهری و شهرسازی مشاهده:7014 زمان:امروز
تعیین قیمت زمین شهری
شروع کننده:erfankt19 آخرین ارسال توسط:urbanism2010 پاسخ ها:4 سوالات و درخواست ها مشاهده:150 زمان:امروز
پلاگین curvishear برای sketchup (رسم انواع رمپ)
شروع کننده:atefeh.d آخرین ارسال توسط:atefeh.d پاسخ ها:0 کارگروه نرم افزارهای شهرسازی مشاهده:46 زمان:امروز
فایل کتاب های ارشد طراحی شهری
شروع کننده:Sharbati آخرین ارسال توسط:Sharbati پاسخ ها:12 سوالات و درخواست ها مشاهده:316 زمان:امروز
ارزيابي مسائل كالبدي و عملكردي بافت هاي فرسوده شهري و ارائه راهكارهاي كيفيت محيطي
شروع کننده:taftazan آخرین ارسال توسط:mehdiganjoor پاسخ ها:5 مقالات بافت فرسوده مشاهده:275 زمان:امروز
1 سوال تخصصی در مورد WORD
شروع کننده:mehdiganjoor آخرین ارسال توسط:mehdiganjoor پاسخ ها:2 سوالات و درخواست ها مشاهده:33 زمان:امروز
شهرسازای فوتبالی بشتابید!!!
شروع کننده:محبوس آخرین ارسال توسط:محبوس پاسخ ها:16 مطالب جالب دیگر مشاهده:157 زمان:امروز
تاریخ شهر و شهرنشینی در جهان
شروع کننده:elishahrsaz آخرین ارسال توسط:elishahrsaz پاسخ ها:3 مقالات و تحقیقات دانشجویی مشاهده:192 زمان:امروز
urbanism

شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.