تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : تفاوت دو گرایش برنامه ریزی و طراحی در کارشناسی ارشد

سلام به همه دوستان و اساتید
من یک درخواست دارم که اگه ممکنه و دوستان اطلاعات کاملی دارن لطف کنن اطلاع رسانی کنن.
من دانشجوی مهندسی شهرسازی در مقطع کارشناسی هستم
و میخوام در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنم
چندتا سوال دارم که متاسفانه هیچ جا بطور کامل پیدا نکردم (یا شاید من نتونستم پیدا کنم و موجود باشه)
حتی اساتید دانشگاهمون هم نتونستن راهنمایی کامل کنن و هر کدوم یک نظری داره
اول میخواستم بدونم تفاوت گرایشهای برنامه ریزی شهری و طراحی چیه؟
دروسشون چقدر با هم اختلاف داره؟(واحدهای درسی در ارشد)
آیا واقعا برنامه ریزی شهری به جغرافیا نزدیکه و طراحی به معماری؟
درسته که میگن شانس بچه های شهرسای در کنکور ارشد گرایش طراحی کمه چون بچه های معماری اکثرا شرکت میکنن؟
بازار کار کدوم گرایش بهتره؟
درسته که طراحی شهری بر پایه طراحی و اسکیس و .. بنا شده که بچه های معماری بهتر از ما هستن؟
پذیرش کدوم در دانشگاه بیشتره؟

و هر اطلاعاتی که دوستان میتونن بدن ممنون میشم
با تشکر
پاسخ
سلام..منم ی بار اینو پرسیده بودم و البته هنوز به نتیجه ای قطعی در خودم برای انتخاب گرایشم نرسیدم....ممنون میشم از دوستایی که راهنماییم کنن..
[hide]زنده باد ایرانی زنده بادند (!!) مهندسین شهرسااااز :32:[/hide]
پاسخ
سلام دوست عزیز
این دو گرایش توی ارشد زیاد با هم تفاوت دارند درس های اصلیشون متفاوت هست برنامه ریزی روی ابعاد کمیتی بیشتری استواره و واحد های درسیشون هم با یکدیگر فرق داره
کسی که برای برنامه ریزی درس می خونه باید با مدل های آماری اشنایی داشته باشه و آمار هم یکی از درس های مهم این رشته در کنکور ارشد هست ولی طراحی شهری بیستر رو مسایل کیفیتی استواره و بیشتر دنبال بهبود کیفیت زندگی مردم به وسیله ارتقاء کیفیت کالبدی محیط هست و دست خوب که بتونه شرایط طراحیش رو بهتر بروز بدهد ارجحیت بیشتری در این رشته داراست
برنامه ریزی تا حدودی به جغرافیای شهری شباهت داره و طداحی هم با معماری شلاهت زیادی داره بچه های معماری چون دست قوی تری به نسبت بچه های شهرسازی دارند در مرحله دوم کنکور طراحی شهری موفق تر هستند ولی باز امکان قبولی زیاد است
تعداد صندلی بیشتری در برنامه ریزی شهری وجود داره به خاطر این کهقدیمی تر هست و یک مجموعه هم هست یعنی مجموعه برنامه ریزی و مدیریت شهری و برنامه ریزی منطقه ای شامل می شود و افرادی که توی این مجموعه شرکت می کنند می توانند در هر کدام از این گرایش ها اگر قبول بشوند شرکت کنند اما طراحی شهری تنا رشته طراحی شهری رو داراست و تعداد صندلی های کمتری به نسبت برنامه ریزی شهری به خودش اختصاص داده ولی اختلاف این دو مجموعه انقدر ها هم محسوس نیست.
بارار کار هر دو تا حدودی نسبت هم هم هست ولی برنامه ریزی شهری به دلیل قدمت بیشتر و جا افتادگی لازمی که داره از بازار کار بهتری برخور دار می باشد
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: