تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : سوال آموزشی

سلام نقشه کد یک شهر را shp آن را به دست آوردم با توجه به پراکندگی عوارض در سطح شهر در داخل سلول هر فیلد اطلاعات توصیفی عوارض ذکر شده مثلا نوع کاربری یا نقاط ارتفاعی که نزدیک به20هزار سلول وجود داردحالا من می خواستم بدانم چگونه می توان سلول فیلدها را خلاصه کرد مثلامن میخواهم قدمت بناها یا تعداد طبقات را لایه اطلاعاتی آن را ایجاد کنم و بر روی نقشه نمایش دهم که واضح مشخص باشد آیا باید 20 هزار سلول اطلاعاتی ایجاد کنم ؟نقشه های dwg در gis را چگونه می توان کد گزاری و پهنه بندی کرد ممنوع
پاسخ
سلام..
شما میتونسین همین کد گذاری رو تو خود cadانجام بدین و به همراه عرصه اعیانها تو gis اد دیتا کنین و اطلاعاتتون رو از طریق excl جوین کنید.. و فیلدهای اضافی رو هم پاک کنین و فقط فیلدهای مورد نیازتونو باقی بذارید..
[hide]زنده باد ایرانی زنده بادند (!!) مهندسین شهرسااااز :32:[/hide]
پاسخ
(2014/08/06، 04:38 AM)fariba. نوشته است:  سلام نقشه کد یک شهر را shp آن را به دست آوردم با توجه به پراکندگی عوارض در سطح شهر در داخل سلول هر فیلد اطلاعات توصیفی عوارض ذکر شده مثلا نوع کاربری یا نقاط ارتفاعی که نزدیک به20هزار سلول وجود داردحالا من می خواستم بدانم چگونه می توان سلول فیلدها را خلاصه کرد مثلامن میخواهم قدمت بناها یا تعداد طبقات را لایه اطلاعاتی آن را ایجاد کنم و بر روی نقشه نمایش دهم که واضح مشخص باشد آیا باید 20 هزار سلول اطلاعاتی ایجاد کنم ؟نقشه های dwg در gis را چگونه می توان کد گزاری و پهنه بندی کرد ممنوع

سلام. اگر تو فیلدهاتون اطلاعات وارد شده و نمی خواید اطلاعات رو وارد کنید و می خواید از بین 20000 موردی که ذکر کردید فقط مشخصه ی خاصی از پلاک هاتون رو select کنید و ازش خروجی بگیرید یا روش ویرایش انجام بدید بهتره از دستوری که می گم در قسمت select by attributes توی table استفاده کنید.

فرضا فیلد layer و زیر اطلاعات یا Unique values - محدوده (mahdode)

دستور = "Layer" = 'mahdode'

اینجوری همه پلاک های با این مشخصات انتخاب میشن.

اگه درست متوجه شده باشم مشکلتون این بود Sad
شهر من، من به تو می اندیشم . . .

پاسخ
پیشنهاد میگردد برای انتخاب ها از select by attribute استفاده نمایید. استفاده از کد نویسی هم راه حل جایگزین برای انجام بسیاری از کارها در جی آی اس می باشد (البته اگر به کد نویسی در جی آی اس مسلط باشید). موفق باشید.
پاسخ
سلام
وقتی می خواهید یه فایل کدی رو به gis بیارید قبل از هر چیزی شما باید خطا گیری کنید در غیر اینصورت هر گونه پردازشی بر روی لایه اطلاعاتیتون نتیجه خطا خواهد داد بعد از اون می تونید برای استخراج اطلاعات همونطوری که دوستان گفتند عمل کنید:
1- برای استخراج اطلاعات توصیفی از طریق select by attribute
2-برای استخراج اطلاعات مکانی از طریق select by location
البته همونطور که آقای کلهر گفتند با کد نویسی سریعتر می تونید اینکارو انجام بدید (آشنایی با sql , Vb و یا python)
برای رفع خطا ها می تونید هم در خود cad این کارو انجام بدید هم در gis .
ساده ترین روش برای اینکه بفهمید Shp خطا داره یا نه اینه که فیلد area(مساحت) رو بررسی کنید و ببینید کوچک ترین parcel چه مساحتی داره( از طریق Sort کردن) و یا از طریق Sum گرفتن ببینید مساحت تکراری دارید یانه.
خطاهای مهم در gis:
1- خطاهای توپولوژی
2-خطاهای هندسی
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: