تبلیغات متنی شما در این بخش
 • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

  اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

  http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
 • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

  جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

  ثبت نام به زودی
 • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

  شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

  ثبت نام
 • کلاس سیتی انجین CityEngine

  نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

  ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : معاون معماری وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با فارس: طرح تفصیلی تهران با طرح جامع منطب

#1
معاون معماری وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با فارس:
طرح تفصیلی تهران با طرح جامع منطبق نیست/ جلوی جمعیت پذیری ۲،۷میلیون نفری تهران را گرفتیم/ ممانعت از تغییر کاربری باغات و زمین‌های دولتی
معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح تفصیلی تهران با طرح جامع منطبق نیست، گفت: از جمعیت پذیری بالغ بر دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جلوگیری شد.
پیروز حناچی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص مصوبات اخیر شورای عالی شهرسازی و اصلاح طرح تفصیلی تهران گفت:طرح تفصیلی تهران که مصوبه سال 86 بوده به تصویب شورای عالی شهرسازی و شورای شهر تهران رسیده است در عمل و کاملا با طرح جامع منطبق نیست در حالی که طرح جامع طرح بالادستی است.

وی ادامه داد: ما این موضوع را در دستور کار شورای عالی شهرسازی قرار دادیم و علاوه بر آن یک دستورالعمل 8 بندی هم داشتیم که بررسی‌های ما نشان می‌داد اگر این دستورالعمل 8 بندی اجرا می‌شد جمعیت‌پذیری تهران را تا دو میلیون و 700 هزار نفر افزایش می‌داد.

حناچی تاکید کرد:به همین منظور شورای عالی شهرسازی شروع به بازبینی این دستورالعمل و عدم انطباق طرح جامع با طرح تفصیلی تهران کرده است،برای این منظور یک جلسه برگزار شد و یک جلسه دیگر هم برگزار خواهیم کرد.

*توقف تخریب باغات تهران و جلوگیری از تغییر کاربری زمین های دولتی

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه 3 بند از این 8 بند را توافق کرده و به تصویب رساندیم خاطر نشان کرد: یکی از بندهایی که تصویب شد در مورد زمین‌های دولتی بود که تغییر کاربری داده شده بود.

وی اضافه کرد: دومین مصوبه مربوط به باغ‌های موجود در تهران بود، نگرانی‌ها نسبت به تخریب باغات در شهر تهران باعث شد تا شورای عالی شهرسازی وارد شود.

حناچی گفت:ما تلاش کردیم مصوباتی که خلاء قانونی ایجاد کرده و در نتیجه آن باغات نابود می‌شوند را متوقف کنیم.

*عمر ساکنان تهران مهمتر از تولید مسکن

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود طرح تفصیلی تهران تعداد طبقات ساخت را کاهش داده و موجب کاهش تولید مسکن خواهد شد، گفت: مطمئنا ادامه وضعیت موجود عمر ساکنان شهر تهران را هم کاهش خواهد داد پس مهمتر از افزایش تولید و پاسخ به تقاضای مسکن قطعا آینده مردم ساکن تهران است.

حناچی افزود: به هر حال برای کاهش نیافتن تولید مسکن و پاسخ به تقاضا می‌توان تولید مسکن را در جای دیگری به غیر از شهر تهران جستجو کرد، قرار نیست که همه در تهران ساکن شوند پس می توان ساخت و ساز را به شهرهای جدید و یا شهرهای اطراف برد و درآنجا اقدام به ساخت و ساز کرد.

وی گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری کرد که سرمایه‌گذاری و مکان‌یابی برای شهرک‌های جدید که امکان سرمایه‌گذاری داشته باشند توسط بخش خصوصی انجام شود و لازم نیست تمام ساخت و سازها در تهران اتفاق بیافتد.

*گودال ایجاد شده در پروژه بابک زنجانی خطرناک است

وی در خصوص برخی از ساخت و سازهایی که قانون را رعایت نمی‌کنند همانند پروژه بابک زنجانی گفت: این پروژه در حال حاضر فعال نیست و ما مصوبه آن را باطل کردیم اما گودالی که در آنجا ایجاد شده بسیار خطرناک است.

حناچی ادامه داد: به هر حال هر ساخت و سازی در این مقیاس از یک کریدور عبور می‌کنند که یا مصوبه کمیسیون ماده 5 و یا مصوبات شورای عالی شهرسازی را دارد، حال بررسی هستیم که اگرخلاء‌هایی وجود دارد که منجر به شکل‌گیری پروژه‌های خاصی از این قبیل پروژه ها می شود از ادامه ساخت آنها جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

  پرش به انجمن: