تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : معضل مهندسان شهرساز

با سلام خدمت تمامی مهندسان شهرساز

جدیدا مطلع شدم در یکی از روزنامه های معتبر ، اگهی استخدامی پیمانی در شهرداری های تازه تاسیس استان مازندران چاپ شده است.
با پیگیری های بعمل آمده متن آگهی مورد مطالعه قرار گرفت که متاسفانه در آن در همه پست های اداری و اجرائی خبری از مهنس شهرساز وجود نداشت و این نشان از بی ملاحضه بودن مدیران و مسئولان کشوری می باشد.

اگه من مهندس شهرساز در شهرداری نباشم و به مسائل شهری رسیدگی نکنم پس چه کسی باید این کار رو انجام بده.

( سهمیه استخدامی به شماره 10704 مورخ 1393/03/21 سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به استناد مجوز استخدامی شماره 220/92/18814 مورخ 1392/11/14 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور می باشد)

واقعا برای خودم و دیگر شهرسازان متاسفم !!!!
پاسخ
(2014/08/31، 06:12 PM)ali.falahatgar نوشته است:  با سلام خدمت تمامی مهندسان شهرساز

جدیدا مطلع شدم در یکی از روزنامه های معتبر ، اگهی استخدامی پیمانی در شهرداری های تازه تاسیس استان مازندران چاپ شده است.
با پیگیری های بعمل آمده متن آگهی مورد مطالعه قرار گرفت که متاسفانه در آن در همه پست های اداری و اجرائی خبری از مهنس شهرساز وجود نداشت و این نشان از بی ملاحضه بودن مدیران و مسئولان کشوری می باشد.

اگه من مهندس شهرساز در شهرداری نباشم و به مسائل شهری رسیدگی نکنم پس چه کسی باید این کار رو انجام بده.

( سهمیه استخدامی به شماره 10704 مورخ 1393/03/21 سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به استناد مجوز استخدامی شماره 220/92/18814 مورخ 1392/11/14 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور می باشد)

واقعا برای خودم و دیگر شهرسازان متاسفم !!!!

:38::38::38::mad_majidonline::mad_majidonline::mad_majidonline:
[تصویر:  mcmkptf8bofvuhl1xq45.jpg]
پاسخ
[quote='ali.falahatgar' pid='75070' dateline='1409508747']
سلام آقای مهندس
خیلی ناراحت نشید چون اگرآزمونش هم بدهیدهیچ فرقی نمی کنه
پارسال شهرداری تهران وکرج هم آزمون گذاشت بااینکه درصدهای من ودوستانهم خیلی خوب بود وهم رتبه
که ازسایت سازمان سنجش دریافت کردیم دیدیم که هیچکدام پذیرفته نشدیم
بعدها بایکی از مدیران عالی رتبه شهرداری مصاحبه ای داشتم ودرخلال صحبت ها وگفتگو بهم گفت که اصولا اینگونه آزمونها برای این است که ماقراردادی هایمان را رسمی وپیمانی کنیم...
درضمن برادرم درشهرداری های ما افرادمتخصص خیلی کم پیدامیشن وقتی میری توشهرداری یا دیپلم وزیردیپلم هستند یا لیسانسی دارندکه هیچ ربطی به مدیریت شهری ما نداره...فکرکن من الان با فوق لیسانس برنامه ریزی شهری خبرنگارشدم از صبح تاشب این خبرگزاری اون خبرگزاری یاروزنامه با گردن کج شده میرم که براشون بنویسم بعد یکی از دوستان من با لیسانس میکروبیولوژی وخواهرش با لیسانس زبان های باستانی در شورای شهرتهران وکرج مشغول به کارهستند...
جالبه نه...حالا برادرم به این درد دلم هم گوش بده
پارسال یکی از فامیل هامون منو معرفی کرد به یکی از شهردارهای مناطق کرج که برم شهرداری کارکنم اما به شهردارنگفته بود که دانشجوی ارشدم...آقا منهم رزومه ومدارکمو گذاشتم توپوشه رفتم پیش شهردار...کلی تحویلم گرفت وگفت خانم شما از فردا تشریف بیارید...نمیدونی من احمق در آخرین لحظه پوشه رو بهش تقدیم کردم تا در پوشه رو باز کرد ومدارک تحصیلیم وتوانای هامودید گفت با شرمندگی که خانم مهندس شرمنده ام من خودم فوق دیپلم بهداشت هستم نمی تونم وجسارت نمی کنم که شما که تحصیلاتتون از بنده بیشترهست رو بیارم اینجابه عنوان کارشناس...گفتم آقای شهردار شما فکرکنید من دیپلم دارم...گفت نه آخه خانم محترم اینجا همه یا دیپلم هستند ویکی دو نفرهم لیسانس که دارن می فرستمشون به مناطق دیگه...نمیشه ...‎
:thanks:
شرافتمندانه زیستن یعنی خوردن چوب صداقت
به جای بلعیدن نان رذالت.

برای کشف اقیانوس های جدید
باید جرات ترک ساحل را داشت
این دنیا دنیای تغییر است، نه تقدیر !
:55::55:
پاسخ
(2014/09/01، 06:40 AM)dakdonya نوشته است:  [quote='ali.falahatgar' pid='75070' dateline='1409508747']
سلام آقای مهندس
خیلی ناراحت نشید چون اگرآزمونش هم بدهیدهیچ فرقی نمی کنه
پارسال شهرداری تهران وکرج هم آزمون گذاشت بااینکه درصدهای من ودوستانهم خیلی خوب بود وهم رتبه
که ازسایت سازمان سنجش دریافت کردیم دیدیم که هیچکدام پذیرفته نشدیم
بعدها بایکی از مدیران عالی رتبه شهرداری مصاحبه ای داشتم ودرخلال صحبت ها وگفتگو بهم گفت که اصولا اینگونه آزمونها برای این است که ماقراردادی هایمان را رسمی وپیمانی کنیم...
درضمن برادرم درشهرداری های ما افرادمتخصص خیلی کم پیدامیشن وقتی میری توشهرداری یا دیپلم وزیردیپلم هستند یا لیسانسی دارندکه هیچ ربطی به مدیریت شهری ما نداره...فکرکن من الان با فوق لیسانس برنامه ریزی شهری خبرنگارشدم از صبح تاشب این خبرگزاری اون خبرگزاری یاروزنامه با گردن کج شده میرم که براشون بنویسم بعد یکی از دوستان من با لیسانس میکروبیولوژی وخواهرش با لیسانس زبان های باستانی در شورای شهرتهران وکرج مشغول به کارهستند...
جالبه نه...حالا برادرم به این درد دلم هم گوش بده
پارسال یکی از فامیل هامون منو معرفی کرد به یکی از شهردارهای مناطق کرج که برم شهرداری کارکنم اما به شهردارنگفته بود که دانشجوی ارشدم...آقا منهم رزومه ومدارکمو گذاشتم توپوشه رفتم پیش شهردار...کلی تحویلم گرفت وگفت خانم شما از فردا تشریف بیارید...نمیدونی من احمق در آخرین لحظه پوشه رو بهش تقدیم کردم تا در پوشه رو باز کرد ومدارک تحصیلیم وتوانای هامودید گفت با شرمندگی که خانم مهندس شرمنده ام من خودم فوق دیپلم بهداشت هستم نمی تونم وجسارت نمی کنم که شما که تحصیلاتتون از بنده بیشترهست رو بیارم اینجابه عنوان کارشناس...گفتم آقای شهردار شما فکرکنید من دیپلم دارم...گفت نه آخه خانم محترم اینجا همه یا دیپلم هستند ویکی دو نفرهم لیسانس که دارن می فرستمشون به مناطق دیگه...نمیشه ...‎
:thanks:

پاراگراف آخره تاسف داره واقعا.
ولی راست میگه ها، قدر خودتونو بدونین، جایگاه شما خیلی بالاتر از اینه ک یه بی سواد براتون تعیین تکلیف کنه. به خدا .... چیز دیگه ای نمیشه گفت. :21:
انشالله به مرور زمان حق به حقدار میرسه.
با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز
پاسخ
من واقعا تعجب میکنم شما چطور جوونای انقلابی مسلمونی هستید عاخه؟؟؟ خجالت داره!!!
ما تو این مملکت مشکل بزرگ ساپورت داریم!!!! مشکل تفکیک جنسیتی داریم! هنوز ی عده مرد و زن دارن کنار هم کار میکنن و هر لحظه ممکنه ی اتفاق ناگوار بیفته مث نگاهی، گوشه چشم یاری یا خدایی نکرده چشمکی :5:
خلاصه که دقدقه ی ما این روزها این چیز هاست نه کار و اشتغال و درآمد و اصولا مسائل کوچولو و بی ارزش دنیوی :37:
اصلا آقا پول چرک کف دسته :25r30wi:
[تصویر:  139669709544371.jpg]
پاسخ
با سلام!
معضل بیکاری شهرسازان و نداشتن هیچ جایگاهی در استخدامی های دولتی موضوع تازه ای نیست. بنده با 3 سال سابقه کار و 2 سال سابقه بیمه، 6 ماهه که دنبال کار میگردم.
متاسفانه ما شهرسازها عمرمون رو پای رشته ای گذاشتیم که در ایران هیچ ارزشی براش قائل نیستند. بود و نبود این رشته و متخصصان در این زمینه در ایران یکسانه.
پاسخ
فکر میکنم یکی از مهمترین مشکلات رشته ما اینه که تخصص کافی در رشته وجود نداره یعنی چیزی بر اساس فرمول، اصول و قانون پیش نمیره اصلا تو دانشگاه هم اینجوری درس نمیدن . دیگه اینکه رشته موازی هم فراوان داره.... مثلا کار یک مهندس کامپیوتر رو یک مهندس مکانیک نمی تونه انجام بده اماهمه ادعا دارند که کار شهر و برنامه ریزی و تصمیم گیری در مورد شهر رو هرکسی می تونه انجام بده پس چه نیازی به مهندس شهرساز... خلاصه اینکه رشته شهرسازی یک کم رو هواست
پاسخ
بعد از کلی سال تازه فهمیدم که شهرسازی ، بدیهیات رشته های دیگه رو تو سطح خیلی پایینی با هم جمع کرده اسمشو گذاشته بین رشته ای. ( البته این حد از بی هویتی این رشته توی ایران و بعضی کشورهاست). این رشته تنها به درد پست های مدیریتی دولتی می خوره که یکم دهن پرکنه و ادعای زیادی ایجاد می کنه. همه فیلدهای شهرسازی رو رشته های دیگه به صورت تخصصی انجام می دن خیلی بهتر از یک شهرساز. شهرساز تنها میتونه مدیریت کنه که اونم چه زیاد مدیریت های تخصصی.
پاسخ
سلام دوست عزیز ، می خواستم در مورد آزمون تیر ماه سال گذشته شهرداری کرج که توسط سازمان سنجش برگزار شد بگم کسانی که در این آزمون پذیرفته شدن ، بدون استثنا همه (من نشنیدم کسی رو رد کنن! ) یا از اول شهریور رفتن سر کار( مثل خود من ) و یا در حال گذروندن مراحل گزینش هستن ، و اینکه قبول شده ها به صورت پیمانی استخدام شده یا می شن ، بنابراین توصیه میکنم کسایی که در نزدیکی شهر محل سکونتشون استانداری آگهی استخدام داده حتما شانسشون رو در این آزمون امتحان کنن ، مثل استانداری البرز که برای هشتگرد ، چهرباغ و گرمردره هر کدوم یه نفر کارشناس شهرسازی خواسته بود .... البته اینم بگم که تجربه ده روزه من در مورد کار در شهرداری نشون میده که این کارخیلی با ایده آل های ما تفاوت داره و بهایی چندانی به تخصص افراد داده نمیشه و .... با امید موفقیت همه Smile
پاسخ
با سلام.
آقا دست رو دلم نذارید ماشهرسازان هیچ جایگاهی در استخدامی ها نداریم.فکز کنم مدیران ما نمی دونن شهرسازی چیه اصلا رشته ای هم به اسم شهرسازی وجود داره.بنده با مدرک مهندسی شهرسازی وارشد مدیریت شهری 3 ساله بیکارم.دیگه ناامید شدم.دارم ویزیتوری می کنم.
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: