تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : راهنمایی در مورد تغییر رشته (از شهرسازی به عمران)

سلام دوستان عزیز وقت همگی بخیر

ازونجا که کلا رشتمون پول نداره یعنی ما که ندیدیم داشته باشه و ظرفیت پذیرش تو ارشد خیلی کمه و رشتمون جزو رشته های شناور هست واسه ارشد و بهر حال میشه انتخابش کرد ( شناور یعنی میشه به عنوان مجموعه دوم انتخابش کرد واسه کنکور ارشد) و ظرفیت پذیرش بالای رشته عمران با حدود 12 تا گرایش و اینکه کلا ما از بچه های عمران سر تریم و چند تا دلیل منطقی دیگه Big Grin

به نظرتون اینکه الان تا وقت کنکور بشینم واسه عمران بخونم و باز ی نیم نگاهی به منابع برنامه ریزی شهری داشته باشم کار درستی هست یا غلط؟ ضمن اینکه در زمینه عمران هم الان مشغول به کار شدم و کارم کمپلت ارتباطی به شهرسازی نداره (البته کاره دیگه یهو دیدی فردا آدمو پرت کردن بیرون :| )

لطفا خواهشا اگه میتونید راهنمایی ای بکنید اونو دریغ نکنید از من .... :46:
[تصویر:  139669709544371.jpg]
پاسخ
سلام باتوجه به اینکه کسی به درخواست و سوال من پاسخی ندادو من واقعا ناراحتم با اینکه تجربه ای ندارم اما به نظرت هررشته ای که کار براش هست و درامد داره بهتر از شهرسازیه....
پاسخ
راستش تا به حال نشنیده بودم کسی از شهرسازی بره عمران بخونه! برعکسش که زیاد هست، اما این شکلی خیلی نادره! Smile
اگه درست متوجه شده باشم، شما همزمان میخواین هم برای برنامه ریزی شهری و هم برای عمران بخونین. با توجه به اینکه عمران رشتۀ کارشناسیتون نبوده و بالاخره مطالبش نسبت به شهرسازی برای شما جدیدتره، مسلماً مطالعه برای این رشته وقت بیشتری لازم داره. کلاً افرادی که میخوان تغییر رشته بدن، قاعدتاً باید زمان بیشتری صرف مطالعه کنن. از طرفی بچه های شهرسازی که میخوان کنکور شهرسازی شرکت کنن، معمولاً نزدیک کنکور از این بابت نگرانن که وقت کم آوردن و نرسیدن منابعی رو بخونن. حالا شما میخواین همزمان برای این دو رشته آزمون بدین. با این وضعیت، فکر میکنین وقت برای مطالعه هست؟ ضمن اینکه احتمالاً دانشجو هم هستین و درسای دانشگاه هم سر جاش هست. مگر اینکه تصمیم داشته باشین کنکور شهرسازی رو بدون مطالعه و شرکت کنین، که اون یه بحث دیگه داره.
اما در مورد این تصمیم، به نظر من اگه توانایی لازم رو دارین که توی این رشته ادامۀ تحصیل بدین (مثلاً تسلط به دروس ریاضی و فیزیک و ... که توی رشتۀ شهرسازی استفادۀ چندانی نداره) و بالاخره تجربۀ کاری هم پیدا کردین (هرچقدر هم که کم باشه)، تصمیم خوبیه. علاقه هم شرطه البته، که مشخصه برای این تغییر رشته علاقه هم دارین.
متأسفانه بازار کار همۀ رشته ها تعریفی نداره، اما توی این اوضاع، رشته هایی مثل عمران وضعیت بهتری دارن. حتی اگه کارِ فعلی شما هم به هر دلیلی کنسل بشه، زمینه های کاری دیگه ای برای یک مهندس عمران وجود داره، که حالا حالاها برای مهندسان عزیز شهرسازی پیش نمیاد. ضمن اینکه شما برای تصمیمی که میخواین بگیرین به اندازۀ کافی فکر کردین و همۀ جوانب رو در نظر گرفتین و حتماً جنبه های مثبت این تغییر چشمگیرتر بوده. به نظر من تصمیم خوبیه. Smile
امیدوارم هرجا هستین، موفق باشین دوست عزیز.
پاسخ
(2014/09/28، 06:36 AM)s.rahimi17 نوشته است:  راستش تا به حال نشنیده بودم کسی از شهرسازی بره عمران بخونه! برعکسش که زیاد هست، اما این شکلی خیلی نادره! Smile
اگه درست متوجه شده باشم، شما همزمان میخواین هم برای برنامه ریزی شهری و هم برای عمران بخونین. با توجه به اینکه عمران رشتۀ کارشناسیتون نبوده و بالاخره مطالبش نسبت به شهرسازی برای شما جدیدتره، مسلماً مطالعه برای این رشته وقت بیشتری لازم داره. کلاً افرادی که میخوان تغییر رشته بدن، قاعدتاً باید زمان بیشتری صرف مطالعه کنن. از طرفی بچه های شهرسازی که میخوان کنکور شهرسازی شرکت کنن، معمولاً نزدیک کنکور از این بابت نگرانن که وقت کم آوردن و نرسیدن منابعی رو بخونن. حالا شما میخواین همزمان برای این دو رشته آزمون بدین. با این وضعیت، فکر میکنین وقت برای مطالعه هست؟ ضمن اینکه احتمالاً دانشجو هم هستین و درسای دانشگاه هم سر جاش هست. مگر اینکه تصمیم داشته باشین کنکور شهرسازی رو بدون مطالعه و شرکت کنین، که اون یه بحث دیگه داره.
اما در مورد این تصمیم، به نظر من اگه توانایی لازم رو دارین که توی این رشته ادامۀ تحصیل بدین (مثلاً تسلط به دروس ریاضی و فیزیک و ... که توی رشتۀ شهرسازی استفادۀ چندانی نداره) و بالاخره تجربۀ کاری هم پیدا کردین (هرچقدر هم که کم باشه)، تصمیم خوبیه. علاقه هم شرطه البته، که مشخصه برای این تغییر رشته علاقه هم دارین.
متأسفانه بازار کار همۀ رشته ها تعریفی نداره، اما توی این اوضاع، رشته هایی مثل عمران وضعیت بهتری دارن. حتی اگه کارِ فعلی شما هم به هر دلیلی کنسل بشه، زمینه های کاری دیگه ای برای یک مهندس عمران وجود داره، که حالا حالاها برای مهندسان عزیز شهرسازی پیش نمیاد. ضمن اینکه شما برای تصمیمی که میخواین بگیرین به اندازۀ کافی فکر کردین و همۀ جوانب رو در نظر گرفتین و حتماً جنبه های مثبت این تغییر چشمگیرتر بوده. به نظر من تصمیم خوبیه. Smile
امیدوارم هرجا هستین، موفق باشین دوست عزیز.
حقیقتش من پارسال کنکور برنامه ریزی شهری رو دادم ولی قبول نشدم، میشه گفت ازون رتبه های لب مرز قبولی تقریبا.... و خوشبختانه درگیری درس و دانشگاهم ندارم امسال چون تموم شد . یکم دیر دارم تصمیم میگیرم ولی خوب بازم به نظرم از ی عمر بیراهه رفتن بهتره جلوی اشتباه رو باس گرفت. در مورد دشواری تغییر رشته اونم به رشته سختی مث عمران باید بگم واقعا راست میگید ولی خوب راه آسون ک ب مقصد نمیرسه (تجربه شخصی)

بازم تشکر میکنم از شما، نوشتتون پر از انرژی مثبت بود برام واقعا ....

(2014/09/27، 11:37 PM)mona323 نوشته است:  سلام باتوجه به اینکه کسی به درخواست و سوال من پاسخی ندادو من واقعا ناراحتم با اینکه تجربه ای ندارم اما به نظرت هررشته ای که کار براش هست و درامد داره بهتر از شهرسازیه....
سلام دوست عزیز
البته باید بگم اگه از بازدید کننده ها کسی پاسخی به سوال شما نداده مطمعن باشید کمکی نمیتونسته بکنه مث من که الان نگاه کردم سوال شما رو و ... :37:
ی عده زیادی هم مطالب رو نمیبینن چون ارسال ها زیاده و منوی اصلی مدام به روز میشه ... شما سعی کنید سوالتون رو اصطلاحا بالا نگه دارید یکی دو روز :13:

غلط املائیه چی میگه :/ چرا ویرایشو برداشتین مهندس ریاضت ؟
مطمئن :21:
پاسخ
سلام من رشتم شهرسازی هست برای ارشد یکی از دوستام به عمران تغییر رشته داد و الان حمل و نقل دانشگاه اصفهان می خونه. یادمه دوستم می گفت با دانشجوهای دکتری این رشته صحبت کرده و تصمیم به تغییر رشته داده. البته این دوستم تمام طول ترم برای کنکور تلاش کرد و درسای سخت و زیاد عمران که ما حتی کوچکترین آشنایی باهاش تو رشتمون نداریم رو خوند و تونست موفق بشه! حالا شما هم باید از دانشجوهای دکتری یا فارغ التحصیلای این رشته که تو بازار کار هستند راجع به تغییر رشتتون بپرسید و تصمیم بگیرید. موفق باشید.
پاسخ
کار سختیه اما شدنیه
و باعث افتخاره ک ی شهرساز ننشسته تا دیگرون بیان تو رشتش و اون داره میره ی رشته دیگه میخونه
اما رفیق حواست باشه ک خیلی باید تلاش کنی
امیدوارم ک موفق باشی
پاسخ
(2014/09/28، 10:04 PM)targol.s نوشته است:  سلام من رشتم شهرسازی هست برای ارشد یکی از دوستام به عمران تغییر رشته داد و الان حمل و نقل دانشگاه اصفهان می خونه. یادمه دوستم می گفت با دانشجوهای دکتری این رشته صحبت کرده و تصمیم به تغییر رشته داده. البته این دوستم تمام طول ترم برای کنکور تلاش کرد و درسای سخت و زیاد عمران که ما حتی کوچکترین آشنایی باهاش تو رشتمون نداریم رو خوند و تونست موفق بشه! حالا شما هم باید از دانشجوهای دکتری یا فارغ التحصیلای این رشته که تو بازار کار هستند راجع به تغییر رشتتون بپرسید و تصمیم بگیرید. موفق باشید.
سلام دوست عزیزم ممنون واقعا بابت راهنماییتون
واقعا آفرین به دوستتون کار خیلی سختی انجام داده ......
بله دقیقا چون از نزدیک شاهد بازار کاری و کلا کار عمرانی هستم این تصمیم رو گرفتم
بازم ممنون

(2014/09/29، 04:45 PM)mohamad_rs نوشته است:  کار سختیه اما شدنیه
و باعث افتخاره ک ی شهرساز ننشسته تا دیگرون بیان تو رشتش و اون داره میره ی رشته دیگه میخونه
اما رفیق حواست باشه ک خیلی باید تلاش کنی
امیدوارم ک موفق باشی
سلام خیلی مرسی ک وقتتو برام گذاشتی دوست من تشکر ...
صد البته که کلا عمرانیا باید با تلسکوپ پرچم مارو نیگا کنن :13:
آره خدایی ی کتابی گرفتم فقط از قیمت و سال چاپ و ایناش فعلا سر درآوردم ....
پاسخ
(2014/09/27، 05:14 PM)امیررضا نوشته است:  سلام دوستان عزیز وقت همگی بخیر

ازونجا که کلا رشتمون پول نداره یعنی ما که ندیدیم داشته باشه و ظرفیت پذیرش تو ارشد خیلی کمه و رشتمون جزو رشته های شناور هست واسه ارشد و بهر حال میشه انتخابش کرد ( شناور یعنی میشه به عنوان مجموعه دوم انتخابش کرد واسه کنکور ارشد) و ظرفیت پذیرش بالای رشته عمران با حدود 12 تا گرایش و اینکه کلا ما از بچه های عمران سر تریم و چند تا دلیل منطقی دیگه Big Grin

به نظرتون اینکه الان تا وقت کنکور بشینم واسه عمران بخونم و باز ی نیم نگاهی به منابع برنامه ریزی شهری داشته باشم کار درستی هست یا غلط؟ ضمن اینکه در زمینه عمران هم الان مشغول به کار شدم و کارم کمپلت ارتباطی به شهرسازی نداره (البته کاره دیگه یهو دیدی فردا آدمو پرت کردن بیرون :| )

لطفا خواهشا اگه میتونید راهنمایی ای بکنید اونو دریغ نکنید از من .... :46:

سلام. برو عمران .شک نکن. شهرسازی رشته پر زحمت و بی پول. من ارشد برنامه ریزی شهری هستم خیلی پشیمونم عمران نخوندم البته از لحاظ مالی پشیمونم وگرنه شهرسازی رشته قشنگیه.
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: