تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : مکان یابی

با سلام بردوستان عزیز نقشه cad یک شهر را در اختیار دارم می خواستم به وسیله gis10.1 بهترین نقطه را برای احداث مصلی انتخاب کنم در مورد مکان یابی مصلی و روش اجرای آن را به وسیله gis10.1 اطلاعاتی را کسب کنم مرسی
پاسخ
با سلام
مهندس گرامی
من فکر می کنم که بهتره شما معیار های مورد نظرتون برای مکانیابی رو مشخص کنید بعد از اون میشه گفت که چه ابزار و چه روشی برای مکان یابی به کارتون میاد.
پاسخ
معیار هاتونو مشخص کنید بعد به وسیله network analys مکان یابی کنید
پاسخ
(2014/10/15، 08:38 AM)e.emami نوشته است:  با سلام
مهندس گرامی
من فکر می کنم که بهتره شما معیار های مورد نظرتون برای مکانیابی رو مشخص کنید بعد از اون میشه گفت که چه ابزار و چه روشی برای مکان یابی به کارتون میاد.
انتخاب بهترین نقطه شهر برای مصلی در مورد مراحل اجرایی مکان یابی اگر فایل »وزشی موجود است برایم ارسال کن
پاسخ
سلام
برای مکانیابی از روش های مختلفی میشه استفاده کرد از جمله AHP_GIS ، FUZZY_ GIS که بیشترین موارد استفاده رو دارند
اما همونطور که دوستان گفتند شما برای مکانیابی ابتدا باید فاکتورها و معیارهاتون مشخص کنید بعد با وارد کردن معیارها در ابزار فوق الذکر و اولویت بندی و وزن دهی به اونها به خروجی برسید .(البته هر چه معیارهای شما بیشتر و دقیق تر باشه نتیجه کار قابل اطمینان تره).
نکته: اصولا مکانیابی کار پیچیده ای نیست شما یک تعداد ورودی دارید(معیارها یا همون لایه های اطلاعاتی) و یک یا چند خروجی (نتیجه تحلیل).

در هر صورت مقاله ای در رابطه با این موضوع براتون میذارم امیدوارم به کارتون بیاد.
البته این مقاله با موضع مکانیابی کاربری های درمانی هستش اما چندان توفیری نمی کنه فرایند یکیه فقط معیارها فرق می کنه.

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   مکانیابی کاربری درمانی.PDF (اندازه: 1/66 MB / تعداد دفعات دریافت: 50)
پاسخ
سلام مچکرم:12:
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: