تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : نحوه تبدیل فایل جی ای اس به اتوکد؟

نحوه تبدیل فایل جی ای اس به اتوکد چگونه است؟ تشکر
پاسخ
(2014/10/18، 06:13 PM)urbanism2010 نوشته است:  نحوه تبدیل فایل جی ای اس به اتوکد چگونه است؟ تشکر

و برعکسش اتوکد به جی ای اس؟؟؟مرسی
پاسخ
فایل کدتون رو در جی آی اس باز کنید و روی لایه مورد نطرتون کلیک راست کرده واز طریق گزینه دیتا، اکسپورت بگیرید
پاسخ
راه حلش دقیقش چیست؟
خب ما لایه رو از جی ای اس اکسپورت کردیم پسوند shp دارد.... این خروجی رو چه جوری ببریم تو فایل اتوکد که بتونیم ازش استفاده کنیم؟

کسی راه حل دقیقش نداره؟
Lightbulb 
(2014/10/18، 06:13 PM)urbanism2010 نوشته است:  نحوه تبدیل فایل جی ای اس به اتوکد چگونه است؟ تشکر

(2014/10/18، 06:28 PM)serveh.up86 نوشته است:  و برعکسش اتوکد به جی ای اس؟؟؟مرسی

سلام

خب ضمن راه حل ساده ای mehdiganjoor ارائه دادند ...

تبدیل فرمت ها به یکدیگر در GIS و یا به اصطلاح Convert کردن، توسط ابزار های موجود در زیر منوی Conversation Tools انجام می شود.
برای تبدیل فایل Gis به AutoCAD از ابزار To CAD و برای تبدیل فایل CAD به GIS از ابزار To Shpfile استفاده می کنیم.
( البته با رعایت چند شرط در ورودی ها و خروجی ها )

موفق باشید. Smile
دانش بي انديشه دام است و انديشه بي دانش بلا.
‹‹ کنفوسيوس ››
پاسخ
دوستان هر کس مطلب اموزش کامل برای تبدیل جی ای اس به کد داره ارایه کنه....

متاسفانه برخی دوستان با عنایت به منوهای زیاد ارکمپ توضیحاتشان وافی و روشن نیست>....

مثلا من هر چی میگردم منوی کانورسیشن نمی بینم.

با ابزار to cad فایل جی ایاس تبدیل به کد شد و من یک فایل کیغیت ابینه رو اتوکد کردم...اما مشکل الی این است که رنگهای نوساز مرمتی تخریبی تو خروجی اتوکد وجود ندارد و فقط توی خروجی خطوط پلاکها و مرز اونها هست...

ایا باید گزیه خاصی فعال کرد تا رمگا ظاهر بشن؟
پاسخ
کمک پلیز
پاسخ
سلام دوست عزیز
تبدیل shp به cad
اول اینکه شیپ فایل مورد نظرتون را در جی آی اس Add کنید.بعد در قسمت ARctoolbox که همون چمدون قرمز رنگ می باشد.ابزار export to cad را انتخاب کنید بعد هر لایه که می خواهید وارد GIS کنید را با این ابزار انتخاب و OK کنید.

تبدیل Cad به GIS
اول اینکه حتما فایل اتوکد خودتون را save as dxf بگیرید تا GIS فایل شمارا بخواند
دوم اینکه زمانی که می خواهید این فایل را در جی آی اس Add کنید روی فایل دبل کلیک کنید و یکی از point,line,polygon را انتخاب کنید و ok کنید.
بعد از اینکه فایل شما add شد روی لایه کلیک راست نموده و گزینه export data را انتخاب کرده و ok کنید.

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم.موفق و پیروز باشید.
پاسخ
مشکل من این است که نقشه کیفیت ابنیه رو تبدیل به کد می کنم اما رنگهای مرمتی نوساز و تخریبی ظاهر نمیشن در فایل اتوکد و فقط خطوط دارم.....در حالی که من نیاز جدی به لایه رنگها دارم که بندازمشون تو نقشه اتوکد کیفیت ابنیه و خودم نخواهم دستی تک تک فضاها را هاشور بزنم.

http://www.gulfup.com/?xqMBCD
http://www.gulfup.com/?dF7psh

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
دوست عزیز فایل های GIS به دلیل اینکه رنگ ها مربوط به نرم افزارمی باشد و وارد اتوکد نمی شه بهتره که فایل های دیگه کدتونو وارد GIS کنید و با GIS خروجی بگیرید.
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: