تبلیغات متنی شما در این بخش
 • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

  اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

  http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
 • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

  جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

  ثبت نام به زودی
 • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

  شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

  ثبت نام
 • کلاس سیتی انجین CityEngine

  نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

  ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : سمینار و کارگاه آموزشی اکو تهران با حضور پروفسور بنتلی در ایران

#1
با سلام به همه متخصصان و اعضای محترم انجمن شهرسازی ایران
همانطور که می دانید در اردیبهشت سال 1391 ما اطلاعیه برگزاری سمینار و کارگاه پروفسور جان لنگ را که برای نخستین بار در ایران برگزار می شد در سایت درج کردیم . اکنون خبر بسیار خوبی برای شما داریم . به زودی با همکاری دانشگاه شهید بهشتی و موسسه طراحی بومی، پروفسور ایان بنتلی (مولف کتاب محیط های پاسخده و چندین کتاب مرجع شهرسازی) به ایران خواهند آمد و سمیناری با عنوان " اکو تهران" را در پژوهشکده فرهنگ و هنر برگزار می کند .
امیدواریم شاهد حضور پررنگ بچه های اربنیتی (Urbanity) در این سیمنار و کارگاه ارزشمند باشیم.

اطلاعیه این سمینار و کارگاه را برای نخستین بار در اربنیتی مشاهده کنید:

تاریخ برگزاری : 18 و 19 و 20 آذرماه در تهران


معرفی سمینار Ian Bentley:
[تصویر: 1415492461.jpg]

طراحی شهری اساسا با موضوعات متفاوت، ارگانهای مختلف تصمیم گیری و مدیریتی مرتبط بوده و این فرآیند همواره تحت تاثیر گذر زمان، تغییر مدیریت ها و تصمیم سازی های متفاوت قرار می گیرد. هر چه قدر این اقدامات در راستای محیط طبیعی و در هماهنگی با محیط پیرامون باشد، تاثیر بهتری بر پیکره شهر و فضای زیست و در نهایت شهروندان به عنوان استفاده کنندگان از فضای شهر می گذارد. در این راستا ایده ها و تفکرات ” اکو-سیتی” و “طراحی شهری پاسخده محیطی” در صدر تفکرات به روز تثوریسین ها و آکادامیسین ها در شهرهای مترقی و دانشگاههای مطرح دنیا قرار گرفته است.

به فراخور فاصله زمانی طی شده از شروع چشم انداز ۱۴۰۴ و به منظور تحقق اهداف مترقی آن و نیز به منظور تداوم و هماهنگ سازی اهداف در زمینه شهرسازی اکولوژیکی و همسویی میان دیدگاه متخصصین مطرح داخلی و برخی مسولین مدیریت شهری و شهرسازی کشور لزوم برگزاری یک کنفرانس به همراه کارگاههای تخصصی با موضوعیت کلی ” اکو- تهران” و بحث تخصصی ” طراحی شهری پاسخده محیطی” با همکاری قطب علمی طراحی شهری دانشگاه شهید بهشتی و موسسه تحقیقاتی اندیشه طراحی بومی و موسسه بین المللی تحقیقاتیINSD با همکاری سایر نهادهای همکار و ذیربط در چارچوب یک برنامه سه روزه شامل سمینار، کارگاه آموزشی، پنل های تخصصی، ارائه پروپوزال و نمایشگاه طراحی شهری اکولوژیکی دیده شده است.

مسلم آنکه، ساختار شهر تهران پس از انقلاب شکوهمند اسلامی و به فراخور نیاز جمعیتی همواره توسعه یافته تا اینکه بتواند زیرساخت های فیزیکی یک شهر به عنوان پایتخت و میزبان جمعیت زیادی از شهروندان را پاسخگو باشد. علی رغم بسیاری از اقدامات ساختاری مدیران شهری در دوره های گذشته به نظر می رسد یک بخش اساسی از توسعه که در سند چشم انداز ۱۴۰۴ و در طرح های جامع و ساختاری همواره به آن تاکید شده است از نظر مغفول مانده است: آیا تهران برای توسعه اکولوژیکی شهر مسیر درستی را در پیش گرفته است؟ آیا روند توسعه در شهر اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، یزد، بوشهر، ارومیه، ساری، و سایر شهر های ایران روند پایداری بوده است یا برخی اقدامات کنونی، در آینده صدمات جبران ناپذیری بر پیکره زیست بوم خواهد گذاشت؟ مساله اساسی در پایداری محیطی این است که اگر مسایل اکویوژیکی در مسیر توسعه شهر به درستی در نظر گرفته نشود در آینده باید با صرف هزینه های زیاد تکنولوژیکی این معضل را تا حد کمی برطرف کرد و یا در بسیاری موارد نیز امکان بازگشت به شرایط محیطی گذشته اصلا امکان پذیر نیست.

سمینار و کارگاه آموزشی اکو تهران در حقیقت تلنگری به اقدامات اجرایی در این شهر و سایر شهر های کشور است. صراحتا پذیرفتنی است که به علت الگو پذیری بسیاری از دیگر شهرها از شهر تهران از یک سو، و از طرف دیگر معضلات و مشکلات اکولوژیکی این شهر و همچنین امکانات بالقوه شهر تهران، این رویداد با نام اکو تهران نام گذاری شده است که سعی دارد نقطه شروعی در بازبینی راهبرد ها و راهکارهای توسعه اکولوژیکی یک شهر باشد. به نظر می رسد که همه شهر ها به گونه ای از اهداف مترقی چشم انداز ۱۴۰۴ کشور فاصله گرفته اند و نیاز به بازبینی در اقدامات اجرایی مجموعه مدیریت شهری قویا احساس می گردد.

از این رو سلسله مباحث علمی و عملی با امکان سنجی نیاز های دانش و حرفه طراحی شهری در ایران و با واکاوری و تحلیل یکپارچه اکولوژیکی شهرسازی و پروژه های کلان مقیاس شهری در چارچوبی منظم و مدون تعریف گردیده که در نتیجه آن بتوان با در نظر گرفتن جمیع آرا از متولیان و متخصصان و کارفرمایان دولتی و خصوصی پروژه های بزرگ مقیاس به تدوین منشوری با ابعاد رویکرد طراحی شهری اکولوژیکی برای شهر تهران دست یافت.

کنفرانس اکو تهران با آغوشی باز پذیرای دیدگاه ها، ایده ها و تصمیمات کارشناسانه جامعه شهرسازی و معماری کشور است؛ تصمیماتی که منافع کلان ملی را و به طور اخص در حوزه شهرسازی و معماری حمایت ویژه و کارشناسانه داشته باشد. و سعی دارد در یک فضای علمی و عملی اجماعی از آرا متخصصین را جمع اوری نموده و در قالب منشوری جهت حرکت در مسیر پایداری یک شهر گام بردارد.


Eco Tehran Eco Responsive Urban Design
<meta itemprop="startDate" content="2014-12-09T08:00">Starts: 12/09/2014 08:00AM
<meta itemprop="endDate" content="2014-12-11:00.000">Ends: 2014-12-11:00.000
<meta itemprop="duration" content="0000-00-00T19:30">Duration: 19:30
Unit 1, No 58, 18th Avenue, Asad Abadi street, Tehran, Iran
tehran
Iran


جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به لینک زیر مراجعه فرمایید :

http://iedi.ir

مقالات مرتبط :
سکونتگاههای انسانی به عنوان سامانه زیستی از دیدگاه: پروفسور ایان بنتلی؛ به روایت: مارک وایت هد
مصاحبه با جناب دکتر مصطفی بهزاد فر در رابطه با کنفرانس اکو تهراناطلاعیه ها :
اطلاعیه شماره 1 :
.pdf   etelaeie-1.pdf (اندازه: 113/63 KB / تعداد دفعات دریافت: 97)

اطلاعیه شماره 2:
.pdf   etelaeie-2.pdf (اندازه: 131/51 KB / تعداد دفعات دریافت: 83)

اطلاعیه شماره 3 :
.pdf   اطلاعیه-شماره-3.pdf (اندازه: 198/32 KB / تعداد دفعات دریافت: 66)
اطلاعیه شماره 4(اسکان و خوابگاه متقاضیان) :
.pdf   etelaee4.pdf (اندازه: 214/34 KB / تعداد دفعات دریافت: 103)


فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)
               
همه با هم برای پیشرفت پایدار شهرسازی تلاش کنیم......
پاسخ
#2
با سلام و تشکر از اطلاع رسانی ، امیدوارم هزینه های شرکت در این گردهمایی منطقی باشد، دوره ها و برنامه های خوبی در این مدت تدارک دیده شده است اما به دلیل هزینه های بالا گاها امکان شرکت برای بسیاری از حرفه مندان شهرسازی و حتی اساتید دانشگاه ممکن نمی گردد. ان شاالله با در نظر گرفتن ضرورت ارتقای علمی سطح علمی دانشگاهیان مبالغ همچون دوره هوش مصنوعی نباشد.
پاسخ
#3
(2014/11/09، 07:20 AM)milad.homafar نوشته است:  با سلام و تشکر از اطلاع رسانی ، امیدوارم هزینه های شرکت در این گردهمایی منطقی باشد، دوره ها و برنامه های خوبی در این مدت تدارک دیده شده است اما به دلیل هزینه های بالا گاها امکان شرکت برای بسیاری از حرفه مندان شهرسازی و حتی اساتید دانشگاه ممکن نمی گردد. ان شاالله با در نظر گرفتن ضرورت ارتقای علمی سطح علمی دانشگاهیان مبالغ همچون دوره هوش مصنوعی نباشد.

دوست عزیز سلام
هزینه اینگونه همایش ها معمولا زیاد است زیرا با گران شدن دلار و هزینه تهیه بلیط هواپیما و تهیه بهترین هتل در تهران و همچنین تدارک سالن و فیلمبرداری و ... این همایش ها با هزینه های بسیار زیاد در ایران برگزار می شود . ولی به هر شکل هر چند سال یک بار یک چنین فرصتی برای شهرسازان ایرانی پیش می آید و شما با تهیه این بلیط باید بیشترین استفاده را از این همایش و حضور اساتید مطرح داخلی و پروفسور بنتلی داشته باشید .

درضمن شما می توانید در مسابقه ای که در کارگاه این همایش در نظر گرفته شده است شرکت نمایید و پروفسور بنتلی کار های شما را مشاهده و به آن نمره می دهد و اگر جزو گروه اول باشید مبلغ 5000 هزار تومان به شما اهدا می گردد و در نتیجه این همایش برای شما رایگان تمام خواهد شد!
همه با هم برای پیشرفت پایدار شهرسازی تلاش کنیم......
پاسخ
#4
سلام حتما باید طرح داشته باشی تا در کارگاه ها و سخنرانی ها شرکت کنیم؟ آخه من خیلی دوست دارم ایشون رو از نطدیک ببینم ولی فکر نمی کنم وقتی برای ارائه طرح پیدا کنم
پاسخ
#5
سلام.
بنتلی یه 10 سالی هست که روی بحث Eco Responsive Design داره کار میکنه. یکی از دوستام تو دانشگاه UCL رفته بود کارگاهاش( البته اونجا چهار روز بوده) می گفت بسیار کارکردی تدریس کرده و جز معدود کارگاه هایی است که با تکنیک های طراحی شهری شما به طرح می رسین و فقط به تحلیل ها محدود نمی شه.
در ضمن به گفته دکتر بهزادفر بنتلی رویکردش Technique Design است. حالا اگه این موضوع توی زمینه طراحی شهری اکولوژیکی کارکردی بشه می تونه بسیار مفید باشه. رویکردهای جدید شهرسازی عمیقا در گیر مسایل محیط زیست و زیرساخت های طبیعی شده است.
با تشکر از اطلاع رسانی
پاسخ
#6
با سلام سمینار برگزار شده؟؟؟؟

ممنون از اطلاع رسانیتون
پاسخ
#7
(2014/11/09، 05:00 PM)targol.s نوشته است:  سلام حتما باید طرح داشته باشی تا در کارگاه ها و سخنرانی ها شرکت کنیم؟ آخه من خیلی دوست دارم ایشون رو از نطدیک ببینم ولی فکر نمی کنم وقتی برای ارائه طرح پیدا کنم

سلام . خیر
شما برای شرکت در کارگاه ها حتما نیاز به طرح ندارید . می توانید در کارگاه ها بدون طرح شرکت کنید ولی اگر در یک گروه در سه روز کارگاه ، طرحی ارائه دهید و در مسابقه شرکت کنید توسط دکتر بنتلی مورد سنجش قرار می گیرید و این بسیار ارزشمند است
همه با هم برای پیشرفت پایدار شهرسازی تلاش کنیم......
پاسخ
#8
(2014/11/09، 07:57 PM)آسمان شهر نوشته است:  با سلام سمینار برگزار شده؟؟؟؟

ممنون از اطلاع رسانیتون

سلام .
سمینار و کارگاه در روز های 18 و 19 و 20 آذرماه در تهران برگزار می شود .
همه با هم برای پیشرفت پایدار شهرسازی تلاش کنیم......
پاسخ
#9
قطب علمی طراحی شهری دانشگاه شهید بهشتی و موسسه اندیشه طراحی بومی با همکاری موسسه INSD اقدام به برگزاری کارگاه و کنفراس 3 روزه با عنوان اکو-تهران و با موضوعیت طراحی شهری اکولوژیکی با حضور پروفسور یان بنتلی نموده است.
این کنفرانس شامل برنامه های جانبی، مسابقه طراحی شهری اکولوژیکی و نمایشکاه آثار برجسته شرکت کنندگان و نیز مسابقه پروپوزال نویسی می باشد.
به شرکت کنندگان در این دوره گواهینامه حضور در سمینار و کارگاه از طرف دانشگاه شهید بهشتی و موسسه INSD (وابسته به دانشگاه آکسفورد انگلستان) ارائه می گردد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت کنفرانس به نشانی http://www.IEDI.ir مراجعه نمایید.
همه با هم برای پیشرفت پایدار شهرسازی تلاش کنیم......
پاسخ
#10
دوستان عزیز سلام
اطلاعیه های جدید همایش اکو تهران در پست اول اضافه شدند
همه با هم برای پیشرفت پایدار شهرسازی تلاش کنیم......
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

  پرش به انجمن: