تبلیغات متنی شما در این بخش
 • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

  اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

  http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
 • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

  جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

  ثبت نام به زودی
 • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

  شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

  ثبت نام
 • کلاس سیتی انجین CityEngine

  نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

  ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : همه چیز درباره پروژه کسر خدمت

#1
نحوه گرفتن پروژه:

1. مراجعه به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و تحویل مدارک، رزومه و تشکیل پرونده ...، بعد اونا شما رو به یک سازمان مرتبط به زمینه کاریتون معرفی می کنید و شما می رید اون سازمان و بر روی انجام یک پروژه به توافق می رسید (حتما در مورد این که چند ماه قرار کار کنید و چند ماه کسری براتون می زنن به توافق برسین) و بعد پروژه رو شروع می کنید ...

2. مراجعه به یک سازمان نظامی مورد تایید بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و توافق بر سر انجام یک پروژه برای اون سازمان در ازای گرفتن کسری خدمت. بعد خود اونا به نخبگان نامه می زنن و برای شما در نخبگان تشکیل پرونده می شه. دقت کنید فرایند روش 2 دقیقا برعکس روش 1 و کاملا توصیه می شه. علت: شما حق انتخاب دارن و می تونین برید n تا سازمان نظامی و هر کدوم بهتر بود (پروژه ای مناسب تری برای شما داشت و راحت تر کسری می داد و ...) رو انتخاب کنید. به خصوص، به خصوص، اگر شما تو یک سازمان نظامی مورد تایید نخبگان آشنا دارید یا مثلا اونجا کار می کردید می تونید برید اونجا پروژه بردارین که راحتر باهاتون کنار بیاد. این روش که در مورد من جواب داد.
میزان کسری خدمت:

ببینید در مورد کسانی که از کسری خدمت به واسطه انجام طرح تحقیقاتی برای سازمان های نظامی استفاده می کنند (نه طرح نخبگان)، حداکثر زمانی که یک پروژه از خدمتون کم میکنه به هیچ وجه 6 ماهه نیست، بلکه می تونید از یک پروژه حتی 12 ماه هم کسری بگیرید فقط باید دقت کنید که اگر میزان کسر خدمت ناشی از انجام یک پروژه پیشنهادی از سازمانی که پروژه رو واسشون انجام دادی به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح:

الف: 6 ماه یا کمتر باشد، پروژه شما برای داوری مجدد ارسال نمی شه و در همون بنیاد یک دفاع خیلی کوچیک (در حد 1 تا 5 دقیقه) خدمت سردار قاسمی (جانشین ریاست بنیاد نخبگان نیروهای مسلح) انجام می دین و بعد تو کمیسیون خودشون از میزان پیشنهاد شده یک مقداریشو تصویب می کنن ( مثلا اگر 6 ماه پیشنهاد شده، 5 ماه تصویب می شه).

ب: اگر میزان کسر خدمت پیشنهادی بیش از 6 ماه باشد، بنیاد نخبگان نیروهای مسلح مجددا پروژه رو شما رو برای ارزیابی مجدد به یک سازمان ثانویه ارسال می کنه و بعد از چند ماه اونا نظرشونو به بنیاد اعلام می کنن ( مثلا اگر سازمانی که پروژه رو واسون انجام دادی گفته 10 ماه، سازمان ثانویه می گه به نظر ماه 10 ماه ok یا کمتر از اون، مثلا 8 ماه). بعد پروژه شما باید در کمیسیون ازش دفاع بشه. در نهایت، با توجه میزان کسر خدمت پیشنهادی از سازمانی که پروژه رو واسون انجام دادی، نظر سازمان ثانویه و دفاع انجام شده در کمیسیون، میزان کسری پیشنهاد و تصویب می شه. این روش میانگین 3 ماه از روزی که نامه کسری شما از سازمانی که پروژه رو واسون انجام دادین به بنیاد می رسه طول می کشه.
نکته مهم 1: بنا به تجربه شخصی خودم و دوستانی که در n بار مراجعه به بنیاد دیدم، معمولا چیزی در حدود 75% از میزان کسر خدمت پیشنهادی از سازمانی که پروژه رو واسشون انجام دادی نهایتا در بنیاد تصویب می شه که هرچه قدر میزان کسری پیشنهادی بیشتر باشه، بیشتر ازش کم می کنن . مثلا اگر میزان کسر خدمت پیشنهادی 2 ماه باشه احتمالا همون 2 ماه تصویب می شه ولی مثلا 10 ماه پیشنهادی رو می کنن 6، 7 ماه اخرش. گرچه بودن کسانی که 12 ماه کسری پیشنهادیشون عینا تصویب شده. بستگی به ارزش پروژه و میزان کاربرد نظامیش داره

نکته مهم 2: حالت 2 در مورد میزان کسری خدمت زمانی است که کل کسری پیشنهاد شده (که بیش از 6 ماه) در قبال انجام 1 (یک) پروژه باشد. اما اگر شما کسری خدمت بیش از 6 ماهتون ناشی از انجام چند پروژه یا (پروژه+پایان نامه) باشه و میزان کسری هر پروژه کمتر از 6 ماه باشه، اونوقت روش 1 برای تصویب اون اعمال می شه و زمان طی پروسه تصویب کسری به طور فوق العادی کاهش پیدا می کنه. به عنوان مثال: اگر کسی 12 ماه کسری داشته باشه که مجموع 2 تا کسری 6 ماه برای 2 تا پروژه یا مجموع 3 تا کسری 4 ماه برای 3 تا پروژه باشه و حالت های دیگر، مشمول روش 1 می شه. نتیجه گیری: چند تا پروژه کوچیک بهتر از یک پروژه بزرگه (trust me) اول به دلیل صرفه جویی زمانی و دوم اینکه یه کسری بزرگ رو، مثلا 12 ماهه پروسه ای طولانی داره و ممکنه فقط 6 یا 7 ماه تصویب بشه.

نکته مهم 3: همان طور که تا اینجا متوجه شدید، شما می تونید چند تا پروژه انجام بدین و کسری بیشتری بگیرن. ولی مساله مهمی که هست اینه که شما نمی تونید همزمان به طور رسمی چند پروژه بردارید و گرفتن یک پروژه جدید منوط به تکمیل قبلی است. اما شما می تونید با توافق شفاهی با سازمان ها چند تا پروژه همزمان انجام بدین ولی تاریخشونو واسطون یک طوری بزنن که همپوشانی نکنه. این مساله با توافق سازمانی که واسش پروژه انجام می دید و نه نخبگان.

نکته مهم 5: پرونده شما فقط یک بار در کمیسیون بنیاد نخبگان مطرح می شه. این بدان معنی است که اگر شما n تا پروژه انجام بدین زمانی که کسری این n تا پروژه به بنیاد رسید، همه رو با هم بررسی می کنن و زمانی که بررسی کردنند شما دیگه نمی تونید پروژه ای جدیدی بردارین و پرونده شما در بنیاد مختومه گردیده و بایگانی می رود! پس حواستون باشه زمانی از بنیاد بخواهید که پروژتون واسه کمیسیون ببره که مطمئنید دیگه هیچ پروژه جدیدی نمی خواهی بردارید.

نکته مهم 6: بعضی از دوستان هستن که فقط به 6 ماه یا کمتر کسری خدمت احتیاج دارن (مثلا 6 ماه از خدمتوشن مونده) ولی پروژه ای انجام دادن که ارزشش بیش از 6 ماهه. اشتباهی که معمولا این دوستان می کنن اینه که برای اینکه از روش 1 میزان کسری خدمت پیش برن و سریع کارشون حل شه، به سازمانی که پروژه رو واسشون انجام دادی می گن 6 ماه کسری واسشون بزنه در حالی که سازمان حاضره واسشون بیشتر بزنه. این دوستان باید حداکثر کسری ممکن از سازمان بگیرن (ولو این که اینقدر لازم ندارن) بعد برن بنیاد و یک درخواست شخصی بزارن که فقط شش ماه کسری می خوان و درخواست کنن پروندشون از روش یک انجام بشه تا سریع کسریشون بگیرن. علت این قضیه تو نکته مهم 1 نهفته است. چون شما اگر 6 ماه نیاز داشته باشید و سازمان واسه شما بزنه 10 و شما در بنیاد درخواست 6 ماه بدید راحت تصویب می شه. اما اگر سازمان واسه شما بزنه 6 (در حالی که ارزش کار بیش از اونه و خود شما، بله متاسفانه خود شما!، خواستین 6 ماه کسری واستون بزنن) انوقت بنیاد واسه شما 4 یا 5 ماه تصویب می کنه و اینجاست که می فهمید عجب کلاهی تو سرتون رفته!

نکته مهم 7: اگر میزان کسری مصوب در کمیسیون خیلی کمتر از حدی بود که تصور می کردید و فکر می کنید که در حقتون اجحاف شده می تونید درخواست تجدید نظر بدید که اگر قبول کردن شاید 1، 2 ماه کسری بیشتری بتونید بگیرید.

پاسخ
#2
سپاس از اطلاع رسانی شما
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

  پرش به انجمن: