تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : انتخاب موضوع پایان نامه

من بین دو کلمه بررسی ارزیابی انتخاب موضوع پایان نامه ام موندم

بررسی شاخص های اقتصادی اجتماعی و زیست میحطی توسعه پایدا شهری
یا ارزیابی شاخص های اقتصادی اجتماعی و زیست میحطی توسعه پایدا شهری
ممنون هر کی بهم کمک کنه>
خدایا کاری کن تو زندگی هیج وقت مغرور نشم و همیشه با یاد تو زندگی کنم چون یادت مرا ارامش میده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.studentofiausalmas.blogfa.com

http://www.thenewideas.blogfa.com
پاسخ
(2014/11/30، 03:04 PM)رضافرناد نوشته است:  من بین دو کلمه بررسی ارزیابی انتخاب موضوع پایان نامه ام موندم

بررسی شاخص های اقتصادی اجتماعی و زیست میحطی توسعه پایدا شهری
یا ارزیابی شاخص های اقتصادی اجتماعی و زیست میحطی توسعه پایدا شهری
ممنون هر کی بهم کمک کنه>

ارزیابی بهتره البته ببین هیئت داوری چی میگن
پاسخ
سلام
ارزیابی یکی از شیوه های بررسی است
اگر واژه ارزیابی را انتخاب میکنید باید بدانید که در فرآیند انجام پایان نامه باید با یکی از روش های ارزیابی کار کنید
ولی واژه بررسی کلی است و نیازمند تدقیق روش برای انجام بررسی است
یعنی بلحاظ فنی این دو واژه با هم متفاوت هستند و شما متناسب با شیوه انجام پایان نامه که برای خود باید مشخص کنید براحتی می توانید خود واژه مناسب را انتخاب کنید
البته قابل ذکر است که واژه بررسی از آنجایی که بیانگر شیوه بصورت دقیق نیست معمولا از سوی استاد راهنما مورد قبول واقع نمی شود.
موفق باشیدا
پاسخ
سلام
ارزیابی با بررسی به طور کامل متفاوت است. بررسی بهتر است به دلیل اینکه در ارزیابی کار شما فوق العاده سخت تر می شود.
پاسخ
سلام دوست عزیز
من دفاع های متفاوتی رفتم؛
و در اکثر اون ها (متفق القول)- در ابتدا به عنوان پایان نامه گیر دادن؛
و خدمتون عارضم که بین "ارزیابی" و "بررسی" تفاوت هست.
من نمیخوابگم کدوم بهتره یا کدوم نه، چون در آخر بهتر اینکه شما خودتون با توجه به کاری که در نظر دارید باید انجام بدید.
فقط آنچه قابل به عرض هست:
همون طور که دوستان فرمودن،
"بررسی" کلی تر هست؛ و و و البته باید بگم: تو این حالت شما فقط دارید بررسی میکنید
اما
"ارزیابی" همون طور که جزئی تر هست، و و و البته که شما هم باید کاملا موضوعتون رو مورد ارزیابی قرار بدید،
که آیا این شاخص ها در نمونه مورد مطالعه تون درست انجام شده و یا نه!! و آیا چطور و به چه شکلی!!!

و بهتر این هست که با استاد راهنماتون هم مشورت داشته باشید.
موفق باشید
پاسخ
سلام
دوست عزیز، همانطور که دیگران فرمودند بین این دو واژه تفاوتهای معنایی و کارکردی زیادی وجود دارد. سعی کنید در پایان نامه از واژه بررسی استفاده نکنید. چرا که سطح آن بسیار پایین می باشد. این واژه بیشتر برای تحقیقات توصیفی کاربرد دارد نه تحلیلی. ضمنا استفاده از واژگان مذکور رو با توجه به روش انجام کارتون تعیین کنید. در نظر داشته باشید که ارزیابی یا بهتر بگم ارزشیابی کاملا مقوله ای پیچیده است و شما باید به ابعاد اون واقف باشید. با توجه به عنوان کارتون به نظر بنده شما نه از بررسی استفاده کنید و نه از ارزیابی. یکی از این دو واژه رو مدنظر داشته باشید: تحلیل یا سنجش
موفق باشید
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: