تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : مقطع عرضی

با سلام خدمت دوستان

بچه ها من یه نقشه خیابان دارم استاد گفته باید در 4 نقطه این خیابان مقطع بزنی

http://8pic.ir/images/rxgn629kmcsk0wsd2ywj.png

این لینک عکس خیابان هستش که با خط قرمز نشان دادم

حالا استاد گفته یکی اولاش بعدی قبل از پیچ بعدی بعد از پیچ و اخری 50 متر مانده به خیابان اخر رو مقطع بزن

حالا چون من اصلا کارمقطع انجام ندادم نمیدونم باید چی کار کنم

ممنون میشم برام واضح توضیح بدین که باید چی کار کنم در ضمن تا 1 هفته هم وقت بیشتر ندارم

منتظر جواباتوووووووووووووووووون هستم
پاسخ
برای مقطع زدن باید عرض معبر رو بدونید و همینطور عرض پیاده رو ها،جوی آب،روفوژ و جدول ها بعد میتوانید مقطع عرضی بزنید

مقطع زدن یعنی شما به صورت ناظر از وسط یک خیابان عرض یک خیابان رو ببینید و هر چیزی رو که میبینید رسم میکنید

یعنی مثلا میبینی پیاده رو 1.5 متر هست رسم میکنی بعد 60 سانتی متر جوی آب داری یا بیشتر رسم میکنی بعد عرض خیابان هر چقدر که هست و همینطور اونطرف لاین بعد خیابان
پاسخ
ممنون دوسته عزیز

حالا استاد گفته از 4 نقطه باید مقطع بزنی شما کجا هارو میزدی فقط به من گفت اولی رو اولای راه دومی قبل از پیچ سومی بعد از پیچ چهارمی هم 50 متر مانده به خیابان اخریه

من الان موندم اولی رو از کجا بزنم شما اگر میشه با خط رو نقشه نشون بدین ممنون میشم هر 4 تارو

دیگه اینکه ساختمان را هم باید بکشیم در مقطع زدن؟؟
پاسخ
(2014/12/19، 08:30 AM)farzadm نوشته است:  ممنون دوسته عزیز

حالا استاد گفته از 4 نقطه باید مقطع بزنی شما کجا هارو میزدی فقط به من گفت اولی رو اولای راه دومی قبل از پیچ سومی بعد از پیچ چهارمی هم 50 متر مانده به خیابان اخریه

من الان موندم اولی رو از کجا بزنم شما اگر میشه با خط رو نقشه نشون بدین ممنون میشم هر 4 تارو

سلام. از هرجا خواستید میتونید مقطع بزنید فرق نداره فقط جایی باشه که جزئیاتش تا حدی مشخص باشه یعنی که یه سری متراژهارو داشته باشین مثلا عرض پیاده، عرض سواره( همون خیابون)، نوار سبز، پارکینگ و ... و اینکه خیابونا تنوع داشته باشن( اصلی، فرعی و...)
من یه فایل براتون پیوست میکنم که طراحی مقطع عرضی خیابان هستش، خیابان اصلی، فرعی، جمع و پخش کننده و اینا و یه عکس از مقطع که ساده ترین حالت ممکنه. ببینید متوجه میشید که چجوری باید مقطع بزنید. کار سختی نیست Rolleyes

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   مقطع عرضی.rar (اندازه: 9/93 MB / تعداد دفعات دریافت: 507)
[تصویر:  patch2image-jpg2.jpg]
پاسخ
البته دوست عزیز در مقطع علاوه بر عرض راه ، پیاده رو رفوژ و آکس وسط ،جوی آب عرض هرجهت حرکتی رو هم بدونی و رسم کنی البته در مقطع رسم کردن باید شیب خیابان ها م رسم شود
پاسخ
(2014/12/20، 09:52 AM)امیر حیدری نوشته است:  البته دوست عزیز در مقطع علاوه بر عرض راه ، پیاده رو رفوژ و آکس وسط ،جوی آب عرض هرجهت حرکتی رو هم بدونی و رسم کنی البته در مقطع رسم کردن باید شیب خیابان ها م رسم شود

دوسته عزیز خود ساختمان هم باید کشیده شود؟؟؟

دوستان اون جایی که استاد گفته قبل از پیچ باید مقطع بزنی من باید انحراف خیابان رو هم نشون بدم؟؟

(2014/12/19، 02:51 PM)atefeh.d نوشته است:  
(2014/12/19، 08:30 AM)farzadm نوشته است:  ممنون دوسته عزیز

سلام. از هرجا خواستید میتونید مقطع بزنید فرق نداره فقط جایی باشه که جزئیاتش تا حدی مشخص باشه یعنی که یه سری متراژهارو داشته باشین مثلا عرض پیاده، عرض سواره( همون خیابون)، نوار سبز، پارکینگ و ... و اینکه خیابونا تنوع داشته باشن( اصلی، فرعی و...)
من یه فایل براتون پیوست میکنم که طراحی مقطع عرضی خیابان هستش، خیابان اصلی، فرعی، جمع و پخش کننده و اینا و یه عکس از مقطع که ساده ترین حالت ممکنه. ببینید متوجه میشید که چجوری باید مقطع بزنید. کار سختی نیست Rolleyes

ممنون بابت فایلتون استفاده کردییییییییییییییییییییییییم
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: