تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : مدل های مختلف طراحی شهر کمک فوووری

با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده منبع و راهنمایی میخوام درباره انواع مدل های طراحی شهری ! یعنی در کل چه مدل هایی واسه طراحی یک شهر وجود داره و مزایا و معایب هرکدوم چی هست
واینکه پیشنهاد طراحی یک شهر با سلول های مستقل یا محلات مستقل رو میخوام بدم ! اما در این زمینه هیچ منبعی پیدا نمیکنم !
یعنی میخوام یک شهر طراحی بشه که دارای سلو لهای مستقل هستش و تمامی نیازها داخل هر سلول هست از آتش نشانی گرفته تا درمانگاه و ....
اما متاسفانه اصلا نمیدونم این جز چه نوع طراحی یا مدلی حساب میشه و هیچ منبعی هم پیدا نمیکنم
ممنون میشم دوستان شهرسازی عزیز کمکم کنن
پاسخ
سلام
من مدل های طراحیشهری رو نمیدونم اگه شما میدونین به منم بگین که یاد بگیرم
ولی برای طراحی یک شهرک کتاب راهنمای شهرک سازی هستش که خیلی خوب کمکت میکنه
مثلا میگی که برا یه شهرک آتش نشانی لازمه ایین نامه آتش نشانی تو شهرکو از تو اون کتاب پیداش میکنی نصبت به موقعیتت و خلاقییتت پیاده اش میکنی
من تا این حد از سوالت متوجه شدم بازم دیگر عزیزان کمکت میکنن
پاسخ
ممنون از پاسخ شما !
برای طراحی یک شهر مدل های مختلفی ارائه شده و شهرها بر اساس مدل هایی مثل خطی ، مرکزی ف ستاره ای و ... طراحی شدن
من با اینها هم کاری ندارم دنبال منبع برای طراحی به شکل سلول سلول هستم یعنی شهر به سلول های مستقلی تقسیم بشه و داخل هر سلول تمامی امکانات باشه
پاسخ
این همه شهرساز اینجاس یکی نیس یه کمک برسونه خیلی ضروریه برام
پاسخ
(2014/12/24، 04:38 PM)iceman10 نوشته است:  این همه شهرساز اینجاس یکی نیس یه کمک برسونه خیلی ضروریه برام
من برای پرو|ه منظرم در تحقیقی که درباره شهر فراگتال میکردم به کتابی برخوردم به اسم نظریه های برنامه ریزی شهر فراگتال که مدلی که شما تشریح کردین به این شباهت داره متاسفانه مشخصات کلی کتاب یادم نیست چون کارت عضویتم تموم شده بود و من باید کتابو میدادم اگه بخواین مشخصاتو میتونم بهتون بگم
به نظر منم روی شهرهای فراگتال سرچی کنین میتونین به نتیجه برسین
پاسخ
با سلام ببینید مسئله خیلی فراتر از یک مدل هست چون سالهاست تو امریکا این کارو می کنن بهش میگن "شبکه مش" اما مشکل اصلی تعیین حدود این سلول هاست کسایی که فرکتال کار می کنن یا یکی از کاربردهای مدل رشد سلولی همین هست می دونم در تهران مرکز یک پایان نامه در این مورد هست. در مورد سلولی هم که خیلی کار شد البته بیشتر برای توسعه ازش استفاده کردن اما قابلیت این کار رو هم داره. اما مشکل اینه که حدود این سلول ها رو رو بر چه مبنا در نظر می گیرید در ضمن مشله اینه که سلول ها نمی تونن اندازهاشون متفاوت باشن. منطق کار شما اینه که سلول ها با میزان جمعیت مشخص بشه چون خدمات وابسته به میزان جمعیت است نه به مساحت. حالا با تراکم جمعیت بخواهی کار کنی باز مشکل داری چون اولا آمار دقیق نیست و دوما جمعیت ثابت و متغییر هست. پس باید سعی کنی موضوت رو تدقیق کنی نه روی شهر بلکه روی شهرک های مسکونی(حتی برای محلات هم در جایی مثل تهران مشکل داری چون خیلی از محلات در زون مختلط هستند و خیلی تخمین نمیشه زد )
موفق باشید
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: