تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : بررسی مرحله اول کنکور ارشد برنامه ریزی شهری 94

سلام به همگی
دوستانی که کنکور دادین چند دقیقه پیش خسته نباشید، امیدوارم تو تمام مراحل زندگیتون موفق باشید ...
منم سر جلسه بودم، سوالا نسبت به پارسال به نظر آسون تر بود البته از نظر من
چیزی که از طرز فکر طراحان سوال لو رفته دیگه به نظرم اینکه اگر به یک مبحث گیر بدن دیگه 15 تا سوال حول محور همون مبحث میچرخه! مثلا پارسال به قوانین و کمیسیون های شهرداری توجه شده بود و امسال تاکید روی مبحث توسعه پایدار بود حتی تو زبان!
گزینه های تکراری تو سوالایی که از یک مبحث هست واقعا گیج کنندس و اگر مسلط باشی واقعا راهنما!
سرشماری سال 90 هم امسال 2 یا 3 تا سوال داشت که البته فاکتورای مد نظر طراح با پارسال متفاوت بود ولی مشخصا با ی مطالعه 10 دقیقه ای میشه به سوالای سرشماری جواب داد و تقریبا میشه گفت هر سال از آخرین سرشماری حتما سوال میاد!
شهر های جدید، امسال زیاد مورد توجه طراحان نبود.
تاریخ مدل سوالاش یکم تغییر کرده بود یعنی خیلی وارد جزییات نشده بود که مثلا ازتون اسم پلازای ذوزنقه ای روم و بخواد! بیشتر رو کلیات شهر های تاریخی قرون وسطی یا ایران باستان یا شهر های اولیه اسلامی متمرکز بود!
آمارم که دیگه تابلو شده سوالای پایه ی 100% آمار به شرح زیر است : انحراف معیار، انحراف چارکی، کواریانس، ضریب چولگی با مخلفاتش و ... البته نسبت به پارسال تغییر داشت و از سوالای تئوری به سوالای ریاضی-آماری برگشته بود! چون پارسال سوالای به قول خودمون حل کردنیش کمتر بود ولی امسال دوباره شده بود کنکور 92 .
زبانم انگار امسال یخورده از تافل فاصله گرفته بود آسونتر شده بود :13: و متن هاش 3 تا بود! من یادم نیست فکر کنم پارسال 2 تا متن داده بود!
در کل امروز هر کسی مزد تلاش خودش و البته نتیجه تلاش نکردن خودش (اشاره به خودم) رو دید... اگر اشتباهی در نوشته های من می بینید لطفا بنویسید تا راهنمای خوبی بشه برای دوستانی که سال دیگه کنکور میدن ...
[تصویر:  139669709544371.jpg]
پاسخ
تاریخش سختر از مباحث و مبانی بود
امارم که توش سیر و اینا بود
این چه حرکتی بود اخه؟
حال نکردم با امارش
امیدوارم منفی ام زیاد نباشه فقط
پاسخ
به نظرم سوالاش آسون بود نسبت به کنکور 93 ، البته به جز آمار و زبانش که توش ضعیف بودم
حدود 10 تا سوال هم از کنکور سالای قبل بود حالا یا مشابهش بود یا که با خوندن تستای سال قبل میشد جواب درست رو فهمید

امیدوارم همه موفق بشن
شـهـرسـآزي . . .

اقـيـآنـوسـ ي اسـتـــ بـ ه عـمـق يـكـ ـ وجـبــ

از تـمـآمـ ي رشـتـ ه هــآ
پاسخ
آمار وقتی عددایی میده ک با ماشین حسابم خطا در میاد ازش یا سوالی ک جوابش هرکار میکنی توی گزینه ها نیست چ فایده ازون محاسباتی بودنش؟؟؟؟
اصلا از امارش راضی نبودم.افتضاح بود.م همون سوالای 93 رو ترجیح میدادم
پاسخ
سلام به همگی و یه جمله تو پرانتز بگم ( مرگ بر کنکور این شکلی) این چه بحثیه که اینها آوردن. سوالات از سطح کوکان بود تا سطح دکترا. اگه بخوام بررسی کنم اینظور میگم: سوالای مباحث که خوب بود منظورم اینه که از طرح ها و مکتب ها و نظریات و اشخاص مشهور داده بودن و یکی دو سوال گیج کننده و انحرافی هم توش بود. مبانی هم که کمی نسبتا سخت بود. البته سوالای راحت هم توش بود و از این بابت خیلی خوشحال نیستم چون همه بچه ها مطمئنا اینها رو زدن و رقابت بر سر اون تست های سخت تا کمی دشوار بود . تاریخ هم چند سوال خیلی اسون و یکی دو سوال خیلی مشکل داده بود. آنارم که از بحث آماری بگذریم مدل های خاصی نداشت و واقعا اگه یکی آمار رو یکم بلد بود یتونست 40 درصد رو تو هوا بزنه. در کل پیش بینی میشه که درصد بچه ها همگی بالا باشه و اونایی که تست های مشکل رو حل کردن و تونستن بزنن رتبه های برتر رو میارن.
خلاصه به همه بچه ها میگم اگه قبول شدن یا نشدن یا هر اتفاق دیگری بیفته : گو نباش، تو بمان ای دانشکده، که چون تو پاک نیست......
آرزومند آرزوهایتان هستم.
در میکده آن را به جامی نخریدند، درسی که در مدرسه آموخته بودم. Unit
پاسخ
Smile 
سلام
همگی خسته نباشید
به شخصه معتقدم اصلا هیچ مدیریت خاصی رو انتخاب سوالا نمیشه
چون هرسال رو یه موضوع بیش از حد تمرکز میکنند که همون قد خوش شانسی برای بعضیا میاره برای یه سری ها هم بدشانسیه کامله و همین موضوع نشون میده سوالات از تعادل خاصی برخوردار نیست و نمیتونه ارزش علمیه واقعیه افراد شرکت کننده رو تخمین بزنه
نمونه بارز این عدم مدیریت و عدم تعادلو میشه توو سولات آمار دید.
کافیه یه نگاه به کنکور 90 تا 94(امسال) بندازین
من نمیدونم چطور میشه تو بحث آمار، روشها و مدل های برنامه ریزی که بعنوان یکی از 5 مبحث اصلی آزمون ارشد برنامه ریزی مطرحه هیچ سوالی(برخلاف همه ادوار قبل) از روش ها و مدلهای برنامه ریزی سوال طرح نشه؟!!!!!!!! یعنی موضوعی مثل احتمال اینقدر ارزشش بیشتر و کاربردی تر از مدل ها و روشهای برنامه ریزیه؟!!!!!!
واضح بود که در کلیه مباحث بر موضوع توسعه پایدار و در آمار بر احتمال بیش از حد تمرکز داشتند
خودم شخصا در مبحث آمار ضرر کردم چون تمرکزم روی مدل ها و روش ها بود و واقعا سر جلسه شکه شدم و خودمو با سر تراشیده توو لباس سربازی دیدم
راستی من یه اکسل هوشمند درست کردم که باهاش میتونین درصداتونو بر اساس تعداد سوالات درست و غلط (با در نظر گرفتن نمره منفی) بدست بیارین. فقط کافیه تعداد سوال غلط و درستو وارد کنین
.xlsx   takhmin darsad aarshad.xlsx (اندازه: 10/3 KB / تعداد دفعات دریافت: 90)
پاسخ
جواب بعضی از تست ها رو نوشتم واستون. برین خوش باشین.
در پناه الله.
 در سرشماری سال 90 شهرهای بیش از یک میلیون جمعت اهواز و قم و مشهد
 در سرشماری 90 چند در صد شهرنشینی ؟ بیشتر از 70 درصد
 امید به زندگی در سرشماری 90: بیش از 70 درصد
 کدام طرح حالت تدقیق شده و اجرا نزدیک شده طرح جامع می باشد؟ تفصیلی
در سال 86، طرح جامع شهر تهران مصوب شد؛ این در حالی است که اجرای طرح تفصیلی به بهانه تدقیق تا سال 91 به تعویق افتاد، با این وجود طرح تفصیلی در ظاهر تدقیق شده، اما در دو سال گذشته كه اجراي اين طرح مبنای عمل در شهر تهران قرار گرفت، اساسا ساخت‌وسازها انطباق كاملي با طرح جامع و ضوابط مشخص شده در آن ندارد.

 یه سوال هم داده بود که طرفداران ابنزر هاوارد چه طرحی رو انجام دادند و دنبال کردند؟ کمربند سبز
 حد کالبدی موجود و توسعه آتی شهر در طرح جامع چه نامیده می شود؟محدوده شهر /////محدوده شهر عبارت است از حد کالبدی موجود شهر و توسعه آتی در دوره طرح جامع و تا تهیه طرح مذکور در طرح هادی شهر که ضوابط و مقررات شهرسازی در آن لازم الاجرا می باشند تعیین می گردد.
 یه سوال هم درباره تفاوت کشرهای ثروتمند و کشورهای فقیر نوشته بود که جوابش میشد؟ شاخص توسعه
 الگوی توسعه برنامه سوم؟ صنعت
 کاخ آشور به عنوان نخستین بنای چهار ایوانی مربوط به کدام دوره است؟ پارتی
 تغییر شکل خیابان های قدیم به بلوارهای جدید با اشکال نسبتا منظم و هخدسی به کدام دوره باز میگردد؟ پهلوی اول
 افق طرح جامع و دوره برنامه های اقتصادی ؟ 10 سال و 5 سال
 تو کدوم شهر بجز اصفهان عمارت چهل ستون وجود داره؟ قزوین
 کاخ اشور مربوط به دوره؟ کاخ آشور بنایی در سبک معماری پارتی (اشکانی) ساخته شده در قرن یکم میلادی است.
 مدارس تو کدوم دوره رونق گرفتند؟ آل بویه که تو تست داده بود بوئیان
 سوال تاریخ در مورد شهر بايد حافظ منافع و ضامن خوشبختي ساكنان خود باشد؟ ارسطو
در جایی هم نوشته بود:
کامیلوزیته اتریشی قوانین شهرسازی نوین آن روزگار را در یک جمله بیان کرد: “شهر باید حافظ منافع و ضامن خوشبختی ساکنان آن باشد.” جمله زیته را باید تعریفی بسیار مدرن از مفهوم شهرسازی دانست که هیچگاه تاریخ مصرفاش نمیگذرد اما زاویه نگاه او این تصویر زیبا را خراب میکند؛ او برخلاف هاوسمان، معتقد بود میتوان با وسایل قرون وسطایی معضلات عصر صنعت را برطرف ساخت و نظریاتش را بر همین پایه استوار کرد.

 سوال داده بود که ریاست بر سازمان شهرسازی و معماری ایران کیه: جواب:رييس شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران (وزیر راه و شهرسازی)
اعضاي شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران:
1-رييس شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران (وزیر راه و شهرسازی)
2-وزارت راه و شهرسازي (دبیر شورا)
3-وزارت راه و شهرسازي (مدیر کل دبیرخانه (
4-وزارت نيرو
5-وزارت كشور
6-وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح
7-وزارت جهاد كشاورزي
8-وزارت صنايع و معادن
9-معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري
10-سازمان حفاظت محيط زيست
11-سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري
12- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
 یه سوال هم در مورد نزدیک بودن خطوط خطوط تراز در نقشه های توپوگرافی داده بود؟ جواب شیب می شد و بقیه گزینه ها اصلا ربطی نداشتن
 یه سوال هم درباره تفاوت کشرهای ثروتمند و کشورهای فقیر نوشته بود که جوابش میشد: شاخص توسعه
 سوال:ارکان اصلی توسعه پایدار کدام مورد می باشد؟ احتمال زیاد یکپارچگی زیست محیطی
 سوال:وجود سه یا چهر پایتخت همزمان در هخامنشی به چه منظوری بود؟ جواب امکان کنترل بهینه سرزمین هستش چون سه پایتخت در سه گوشه کشور و راه های ارتباطی هم مبین اون هستن.
 سوال:گزارش جهانی سازمان ملل به نام آینده مشترک ما در چه سالی و در پی چه موضوعی بود؟
ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۷۸ ﻣﻴﻼﺩﯼ، ﮐﻤﻴﺘﻪ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺗﻮﺳــﻌﻪ ﻭ ﻣﺤﻴﻂ، ﺁﻳﻨﺪﻩ ﻣﺸﺘﺮﮎ ﻣﺎﺭﺍ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺑﺮﻭﻧﺪﺗﻠﻨﺪ ﻧﻴﺰ ﺷــﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷــﻮﺩ.
 سوال:هسته اصلی برنامه ریزی شهری کدام گزینه است؟ کاربری زمین
 سوال:مجموعه تعاریف،ساختار،نوع،مرجع و مستندات قانونی مداخله در بافتهای فرسوده شهری در چه سالی تصویب شد؟ 1384 قانون سال 1384.3.16 در مورد بافت فرسوده شهری
 قلب برنامه ریزی راهبردی؟ چشم انداز
 حوزه نفوذ مسجد؟ صدای اذان
 سوال در مورد اولین شهرساز وکدام شه رو ایجاد کرده: جوای هیپوداموس -شهر میلتوس
 سوال در مورد تعداد شهرنشین: بیش از 70 درصد
 سوال در مورد کدام شهر بالای یک میلیونه: تابلو بود چون نه رشت نه آیادان و نه ارومیه به اون جمعیت نرسیده بوده در آن سال( سال 90) در حالی که قم خیلی وقته که با دو شهرستان مه داره در رده شهرهای بالای یک میلیونه.
 سوال در مورد ربع رشیدی : دوره ایلخانان
 سوال در مورد مکان مذهبی تو درس تاریخ: آکروپلیس
 سوال در مورد اجرایی شهرسازی: کاربری زمین بود
 یه سوال هم داده بود در مورد مطلعات شهری : پاتریک گدس
 یه سوال هم داده بود در مورد تراکم و ارتفاع و اینها که جوابش بود لوکوبورزیه
 ماده 5: طرح تفصیلی
 دستور کار 21: سال 1992 فاجعه زیست محیطی
 یه سوال هم داده بود در مورد پاتریک گدس که محیط طبیعی چطوره: جدایی ناپذیر است
پاسخ
از دوستان شدیدا خواهش میکنم تا اومدن کلید ، از خودشون سوالی رو جواب ندن ،
اگه کسی تستای آمار 92 رو زده بود راحت میتونست 10-12 تا تست آمار امسالو بزنه مباحثش به نظرم متوسط بود ... مبانی آسون و تاریخ رو هم یه مقدار پیچونده بود ... در کل کسی که نخونده هیچی نمیزنه یا خیلی کم میزنه ، پس سختی یا آسونی سوالا فرقی به حالش نداره ... کسی که خوب خونده هرچی سوالات آسونتر باشه به ضررشه ، چون سوالای آسونو افرادی که متوسط خوندن هم میزنن ... و طبیعتا سوالای امروز به نفع اونایی شد که متوسط خونده بودن
به امید موفقیت برای همه اونایی که زحمت کشیده بودن
پاسخ
من به عنوان کسی که با ازمون ارشد پارسال مواجه بودم و الان تو علامه دارم برنامه رییزی میخونم ...باید بگم منتظر همیین جریان باشید تو مرحله دوم هرکی کنکورو جدی بگیره باخته .....مطمئن باشید سوال مرحله دوم هم تکراری خواهد بود بدون شک....
پاسخ
(2015/02/05، 10:00 PM)mohsenurbanism نوشته است:  از دوستان شدیدا خواهش میکنم تا اومدن کلید ، از خودشون سوالی رو جواب ندن ،
اگه کسی تستای آمار 92 رو زده بود راحت میتونست 10-12 تا تست آمار امسالو بزنه مباحثش به نظرم متوسط بود ... مبانی آسون و تاریخ رو هم یه مقدار پیچونده بود ... در کل کسی که نخونده هیچی نمیزنه یا خیلی کم میزنه ، پس سختی یا آسونی سوالا فرقی به حالش نداره ... کسی که خوب خونده هرچی سوالات آسونتر باشه به ضررشه ، چون سوالای آسونو افرادی که متوسط خوندن هم میزنن ... و طبیعتا سوالای امروز به نفع اونایی شد که متوسط خونده بودن
به امید موفقیت برای همه اونایی که زحمت کشیده بودن

سلام. این که نوشتین از خودشون جواب ندن چه معنی داره همه جوابایی رو که نوشتم قریب به یقین درستن و رفتم پیداشون کردم به جای تشکر حالا بدهکار هم شدیم. :37::37::37::37::37::37::37::6::6::6::6::6::6::6:
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: