تبلیغات متنی شما در این بخش
 • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

  اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

  http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
 • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

  جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

  ثبت نام به زودی
 • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

  شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

  ثبت نام
 • کلاس سیتی انجین CityEngine

  نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

  ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : باید و نباید ها در اسکیس طراحی شهری

#1
Lightbulb 
مقدمه

اسکیس طراحی شهری از سال 1386 تا کنون با ضرایب مختلف تاثیر زیادی بر پذیرفته شدن نهایی دانشجو داشته است. البته قبل از آن هم دانشگاههایی به صورت جدا گانه این موضوع را به صورت درون گروهی داشته اند اما از سال 1386 به صورت متمرکز مطرح و عملیاتی شد. اینکه این موضوع به صورت عادلانه اجرا و داوری می شود بحث این موضوع نیست؛ بحث اصلی پذیرفتن این شرایط موجود و راهکار برای مواجهه با این مساله و نهایتا موفقیت در این مهم می باشد.
اسکیس طراحی شهری رقابتی است که شرایط آن از سالی به سال دیگر تغییر می کند. به بیانی دیگر این آزمون حالتی از یک مسابقه است. و مانند هر مسابقه و چالش گروهی آمادگی قبل از مسابقه و در روز و ساعت مسابقه دو عامل بسیار مهم در مشخص شدن نفرات برتر است. مزیت این مسابقه این است که در این چالش حالت حد نصابی و حذفی افراد وجود ندارد بلکه تعداد بسیار زیادی می توانند به عنوان نفرات برتر انتخاب شوند.

لطفا متن کامل را دریافت نمایید.
.pdf   باید و نباید در اسکیس طراحی شهری.pdf (اندازه: 394/75 KB / تعداد دفعات دریافت: 571)
پاسخ
#2
صمیمانه سپاسگزارم... واقعا مطلب مفیدی بود!!
شکوفایی تمدن بشر، برآیند ایده های مهندسین تلاشگر است.
پاسخ
#3
(2015/02/10، 05:12 PM)*saeedzakeri* نوشته است:  صمیمانه سپاسگزارم... واقعا مطلب مفیدی بود!!


خواهش می کنم؛ امیدوارم بتونید حداکثر استفاده رو بکنید. به زودی مطالب جدید در حوزه اسکیس در سایت آپلود خواهد شد.
پاسخ
#4
با تشکر از مطلبی که ارائه کرده اید. مفید و لذت بخش بود. نکته ای که شاید به ان باید توجه می شد این است که در بیشتر این متن تاکید بر داشته های فردی و توسعه دادن ان شده است. به نظر من اینکه ما در فضای دانشکده های شهرسازی کمتر یاد گرفته ایم که به داشته های شخصی خود تمرکز کنیم و بیشتر در پی ارائه مواردی از الگوهای خوب و بعضا خارجی هستیم.
موضوع دیگر هم اینکه عملا دانشکده ها از ما طراحی های خلاقانه و دست آزاد در طول تحصیل یاد نمی دهند و در مقاطعی از ما توقع دارند که این مهم را به بهترین نحو ارائه دهیم.
پاسخ
#5
(2015/02/14، 08:17 AM)afrouzsedaghat نوشته است:  با تشکر از مطلبی که ارائه کرده اید. مفید و لذت بخش بود. نکته ای که شاید به ان باید توجه می شد این است که در بیشتر این متن تاکید بر داشته های فردی و توسعه دادن ان شده است. به نظر من اینکه ما در فضای دانشکده های شهرسازی کمتر یاد گرفته ایم که به داشته های شخصی خود تمرکز کنیم و بیشتر در پی ارائه مواردی از الگوهای خوب و بعضا خارجی هستیم.
موضوع دیگر هم اینکه عملا دانشکده ها از ما طراحی های خلاقانه و دست آزاد در طول تحصیل یاد نمی دهند و در مقاطعی از ما توقع دارند که این مهم را به بهترین نحو ارائه دهیم.

بله همان طور که فرمودین تاکید بر داشته های فردی و توسعه دادن آن بسیار مورد تاکید قرار گرفته است که دلیل آن اهمیت این موضوع است و زیرا استفاده از داده های گروهی عامل اصلی تشابه کارها و نمره نیاوردن کارها در کنکور می شود. به همین دلیل هر طراح شهر باید با دید خود و داشته های فردی نظر خود را نسبت به مسائل شهری اعلام کند.
پاسخ
#6
مرسی بسیار مفید بود
پاسخ
#7
(2015/02/18، 10:33 AM)shayan85 نوشته است:  مرسی بسیار مفید بود

خواهش میکنم.
پاسخ
#8
ممنون از پست مفیدتون.
موضوع غیرتقلیدی بودن کار یکی از مشکلات اصلی لااقل برای خود منه. چون ما خواه ناخواه یکسری گرافیک های خاصو انقدر دیدیم تو همه ی کارهامون استفاده میکنیم و روح تقلیدی داره همه ی گرافیک های اسکیسمون .
پاسخ
#9
(2015/02/21، 11:04 AM)p.sohrabi نوشته است:  ممنون از پست مفیدتون.
موضوع غیرتقلیدی بودن کار یکی از مشکلات اصلی لااقل برای خود منه. چون ما خواه ناخواه یکسری گرافیک های خاصو انقدر دیدیم تو همه ی کارهامون استفاده میکنیم و روح تقلیدی داره همه ی گرافیک های اسکیسمون .

این که کارها غیر تقلیدی باشن نیاز به تمرین و داشتن استادی داره که واقعا طراحی شهری رو به شما آموزش بده.
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

  پرش به انجمن: