تبلیغات متنی شما در این بخش
 • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

  اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

  http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
 • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

  جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

  ثبت نام به زودی
 • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

  شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

  ثبت نام
 • کلاس سیتی انجین CityEngine

  نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

  ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : امیر سویزی- مقاله ارتقاء قابلیت پیاده مداری در محورهای گردشگری بافت با ارزش تاریخی

#1
چكيده
مسيرهای پياده تجلي¬گاه حيات مدني شهرها و محل رخداد وقايع و فعاليت¬هاي اجتماعي شهروندان در زندگي و حيات شهري هستند. در حقیقت مسیرهای پیاده توأم با نشانه‌ها و نقاط عطف و تاریخی به مثابه¬ی مکانی برای قرائت سناریوی شهری و حفظ پایداری خاطره¬ی شهر می‌باشند. هدف اصلی تحقیق حاضر نیز ارائه¬ی راهبردها و سیاست¬های اجرایی به منظور ارتقاء قابلیت پیاده¬مداری در محورهای گردشگری بافت با ارزش تاریخی اصفهان (محله جویباره) می¬باشد.
پژوهش حاضر از نظر هدف در حیطه پژوهش¬های کاربردی و از نظر روش تحقیق از نوع تحلیلی- تطبیقی است، اما از نظر ماهیت و روش¬ گردآوری داده¬ها، به¬ دلیل¬¬اینکه رویکرد حاکم بر این پژوهش"روش پیمایشی" با استفاده از "پرسشنامه" می¬باشد، یک پژوهش توصیفی- پیمایشی به حساب می¬آید. به منظور جمع¬آوری اطلاعات در این تحقیق از روش مطالعه کتابخانه¬ای- اسنادی و مطالعات میدانی استفاده شده است. ابزار اندازه¬گیری اطلاعات در این پژوهش پرسشنامه بوده و تحلیل آن نیز در دو سطح توصیفی و استنباطی صورت گرفته است.
نتایج پژوهش حاضر نشان می¬دهد که طرح¬ ساماندهی¬ محور تاریخی، فرهنگی ¬و¬ گردشگری جویباره، علی¬رغم ویژگی¬های مثبت آن، از قبیل: ایجاد ارزش افزوده املاک و تعلق آن به ساکنین محله، بازگرداندن منزلت از دست رفته¬ی محله و...، به دلایل عمده از جمله:عدم زنده بودن فضا در ساعات مختلف شبانه روز، عدم وجود کاربری¬های مناسب به منظور پاسخگویی به نیازهای اقشار مختلف اجتماعی و...،در دستیابی به اهداف اولیه چندان موفق عمل ننموده است.تحلیل یافته¬های پژوهش حاضر نشان می¬دهد که می¬توان با بکارگیری تمهیداتی از جمله: سازماندهی فضا، ایجاد تنوع کافی در کارکرد، فعالیت¬ها و زمان¬های استفاده از فضا و ترویج زندگی جمعی در فضای پیاده¬راه و...، منجر به ارتقاء قابلیت پیاده-مداری و از این رهیافت منجر به ارتقاء کیفیت محیط شهری و نهایتا ارتقاء میزان رضایت شهروندان از زندگی شهری شد.


فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   FullPaper.pdf (اندازه: 400/15 KB / تعداد دفعات دریافت: 203)
دستم بلرزد
قلم سر بخورد روی این خطوطٰ اگر دروغ بگویم
دل خوشی های من
بسیار کوچکند
باور نمی کنی؟؟؟
صدایم کن تا ببینی چگونه به پیشواز نامم خواهم رفت...
پاسخ
#2
سلام
مچکرم:12:
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

  پرش به انجمن: