تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : چه میتوان کرد؟

سلام دوستان...:12:
هممون کم و بیش در مورد مشکلاتی که در شهرها وجود داره اگاهی داریم...و حتی شاید بعینه با آن مواجه بایم....
این پست رو ایجاد کردم تا باهم بحث هایید راین راستا ها داشته باشیم و در مورد راه حل هایی که به ذهنمون میرسه باهم تبادل نظر داشته باشیم..
این پست به این صورته که هر هفته یک نفر سوال یا مشکلی رو در زمینه ی طراحی شهری مطرح میکنه....و به مدت یک هفته د رمورد این سوال یا مشکل با هم صحبت می کنیم...
-اگه حتی کسی کتابی یا مقاله ای د زاین زمینه هم معرفی کنه که در راستای حل این مشکل بتونه کمکی باشه که عالی میشه...
-یا حتی از تجربیاتی که داشتیم تو زندگی شهرنشینی و یا تجربیات کاری یا هرچی که میتونه به جواب کمک کنه...
اگه موافق باشین من اولین سوال رو مطرح می کنم و تا سه شنبه ی هفته ی بعد در مورد این موضوع باهم تبادل نظر می کنیم..
هرکی که سوال هفته رو مطرح میکنه،نفر بعدی رو هم معرفی میکنه..

سوال هفته Confusedmilies-azardl (181):
برای افزایش اعتماد مردم به شهرداری و مشارکت آن ها با شهرداری چه میتوان کرد؟
پاسخ
خیلی عالیه...بسیار سپاس!!
شکوفایی تمدن بشر، برآیند ایده های مهندسین تلاشگر است.
پاسخ
سلام
به نظرم باید شهروندان رو تو 2 مرحله مهم دخیل کرد
1- انتخاب مدیران شهری علی الخصوص شخص شهردار (حتی ریز تر شهرداران مناطق)
2- امکان نظارت شهروندان و پاسخگویی سیستم مدیریت شهری به شهروندان

و البته تغییر اساسی تو شورای شهر و بازبینی در قوانین تشخیص صلاحیت نامزد ها و سوق دادن این شورا به سمت علمی و تخصصی شدن هرچه بیشتر

و البته پیش زمینه همه ی موارد آگاه سازی شهروندان هست از هر نظر ... در غیر اینصورت هرکسی توانایی رای جمع کردن از عموم مردم رو داره و بدون آگاهی، شهروند عملا نظارت و مشارکت مفیدی نمیتونه داشته باشه!
[تصویر:  139669709544371.jpg]
پاسخ
دوستان حال جای بحث باز شد یک مساله ای دارم.

در یک شهر کوچک شهرداری می خواهد چهار راه موجود که اتفاقا مرکز شهر است را تعریض کند و یک میدان با شعاع 5 متر طراحی شود جهت هدایت ترافیک و کند کردن ترافیک و مسایلی از این دست...

به نظر شما بهترین روش در طراحی چها راه چیست؟ طراحی میدان؟ چراغ راهنما؟ ایجاد دست انداز؟ ایجاد سنگ فرش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
(2015/04/21، 12:37 PM)امیررضا نوشته است:  سلام
به نظرم باید شهروندان رو تو 2 مرحله مهم دخیل کرد
1- انتخاب مدیران شهری علی الخصوص شخص شهردار (حتی ریز تر شهرداران مناطق)
2- امکان نظارت شهروندان و پاسخگویی سیستم مدیریت شهری به شهروندان

و البته تغییر اساسی تو شورای شهر و بازبینی در قوانین تشخیص صلاحیت نامزد ها و سوق دادن این شورا به سمت علمی و تخصصی شدن هرچه بیشتر

و البته پیش زمینه همه ی موارد آگاه سازی شهروندان هست از هر نظر ... در غیر اینصورت هرکسی توانایی رای جمع کردن از عموم مردم رو داره و بدون آگاهی، شهروند عملا نظارت و مشارکت مفیدی نمیتونه داشته باشه!
در مورد این اگاه سازی شهروندانی وامکان نظارتی که گفتین،لطفا یکمی بیشتر توضیح بدین..که به چه صورت باشه بهتره
ممنون

(2015/04/21، 12:45 PM)urbanism2010 نوشته است:  دوستان حال جای بحث باز شد یک مساله ای دارم.

در یک شهر کوچک شهرداری می خواهد چهار راه موجود که اتفاقا مرکز شهر است را تعریض کند و یک میدان با شعاع 5 متر طراحی شود جهت هدایت ترافیک و کند کردن ترافیک و مسایلی از این دست...

به نظر شما بهترین روش در طراحی چها راه چیست؟ طراحی میدان؟ چراغ راهنما؟ ایجاد دست انداز؟ ایجاد سنگ فرش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز...
راستش این پستی رو که تازه ایجاد کردم...برای خودش یک سری قانونایی داره که در تاپیک اولش اون قوانینش رو نوشتم...
یک هفته برای اینکه به اولین سوال بپردازیم وقت هست ، فرد انتخابی که توسط فردی که سوال هفته رو پرسیده . سوال بعدی رو مطرح میکنه.....
.این برای یاداوری بود..
برای جواب شما هم میتونم این رو بگم .....اگه سوالتون عجله ایه...میتونید یه تاپیک د رپست مربوطه یا اینکه پست جدیدی بزنید و سوالتون رو اونجا مطرح کنید...
یا اگرعجله ای نیست،صبر کنید تا مدت زمان سوال این هفته تموم شه
ممنون
پاسخ
جهت افزایش اعتماد مردم به شهرداری باید در رفتارهای جزیی و موردی مجموعه شهرداری با مردم آن شهر کم و کاستی ، تبعیض، پنهان کاری و رفتار دوگانه موجود نباشد...
پاسخ
(2015/04/21، 05:56 PM)urbanism2010 نوشته است:  جهت افزایش اعتماد مردم به شهرداری باید در رفتارهای جزیی و موردی مجموعه شهرداری با مردم آن شهر کم و کاستی ، تبعیض، پنهان کاری و رفتار دوگانه موجود نباشد...
منظورتون از رفتار دوگانه چیه؟رفتار جزعی مثل چی؟
چه کارایی در این راستا میشه انجام داد؟Confusedmilies-azardl (181):
پاسخ
رفتار دوگانه و متناقض یعنی به دوست و فامیل جواز دادن کاری و به دیگری ندادن.

رفتار جزیی و خرد نیز یعنی اینکه رفتار و اعمال هر کارمند شهرداری بر ذهنیت مردم اثر میگذارد تا رفتارهای کلان آن ها...
پاسخ
موضوع پایان نامه من مربوط به همین موضوع در یکی از محلات منطقه 10 بود.مشکل ریشه ای هست نمی شه یک طرفه قضاوت کرد.
مشکلاتی که من باهاشون برخورد کردم به طور کلی عبارت بودند از:
1-ورثه ای بودن خانه ها
2-عدم اعتماد مردم به شهرداریها به دلیل عملکردی که در بزرگراه نواب نشان دادند
3-مسن بودن و حس تعلق حداقل 80 درصد مالکین
4-عدم توجیه اقتصادی ساخت و ساز برای سرمایه گذاران در زمینه واریز بودجه شان به این محلات و عدم ساپورت سازمان شهرداریها از آنها
5-کوچک بودن قطعات املاک در بافت های فرسوده :به عنوان نمونه فردی مالک 20 متر زمین هست و در قبال تجمیع قرار هست به وی یک واحد داده شود ایشان که پس اندازی ندارند از کجا ما باقی مانده حساب را بپردازند
پاسخ
(2015/04/22، 12:58 PM)mehdiganjoor نوشته است:  موضوع پایان نامه من مربوط به همین موضوع در یکی از محلات منطقه 10 بود.مشکل ریشه ای هست نمی شه یک طرفه قضاوت کرد.
مشکلاتی که من باهاشون برخورد کردم به طور کلی عبارت بودند از:
1-ورثه ای بودن خانه ها
2-عدم اعتماد مردم به شهرداریها به دلیل عملکردی که در بزرگراه نواب نشان دادند
3-مسن بودن و حس تعلق حداقل 80 درصد مالکین
4-عدم توجیه اقتصادی ساخت و ساز برای سرمایه گذاران در زمینه واریز بودجه شان به این محلات و عدم ساپورت سازمان شهرداریها از آنها
5-کوچک بودن قطعات املاک در بافت های فرسوده :به عنوان نمونه فردی مالک 20 متر زمین هست و در قبال تجمیع قرار هست به وی یک واحد داده شود ایشان که پس اندازی ندارند از کجا ما باقی مانده حساب را بپردازند
به نکته های خوبی اشاره کردین..ممنون از جوابتون...
ولی خب حالا که این مشکلات رو دونستین براشون به راه حلی هم رسیدین؟
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: