تبلیغات متنی شما در این بخش
 • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

  اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

  http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
 • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

  جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

  ثبت نام به زودی
 • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

  شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

  ثبت نام
 • کلاس سیتی انجین CityEngine

  نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

  ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : درون زباله های دنیا

#1
وقتی شما زندگی روزانه خود را سپری می کنید، ممکن است به طور مستقیم تأثیر زباله را احساس نکنید ولی در واقع زباله در حال نابود کردن زندگی و محیط زیست ما می باشد و هر روز که می گذرد، این وضع بدتر می شود.
سرانجام وقتی دنیای اطرافمان بمیرد همه ما از عواقب آن رنج خواهیم برد و همانطور که در اسناد ویژه «درون زباله دنیا» اعلام شده است، "ما در حال ایجاد یک فاجعه زیست محیطی هستیم که شاید نتوانیم آن را مجددا بهبود داده و به شکل اول برگردانیم".
بسیاری از افراد فکر می کنند که زباله های آن ها وقتی به وسیله کامیون های حمل زباله برده می شوند، "به طور جادویی ناپدید می شوند"، ولی هیچ چیزی نمی تواند گویاتر از این واقعیت باشد که اکثر زباله ها ناپدید نمی شوند؛ بلکه در یک زمین خالی یا مرکز بازیافت تخلیه می گردند و راه خود را به سوی آب های عبوری یا رودخانه های مجاور باز می کنند.
زباله ای به نام پلاستیک
عادت دور انداختن زباله، مشکل آلودگی را به وجود آورده است که در حال حاضر زندگی آینده انسان را تهدید می کند. زباله پلاستیکی یک نگرانی ویژه است؛ زیرا ذرات و قطعات پلاستیکی اشتباهاً توسط پرندگان و حیوانات به جای مواد غذایی خورده می شوند.
باقیمانده زباله ها در اقیانوس ها باعث جلوگیری از نور خورشید که توسط پلانکتون ها و جلبک ها استفاده می گردد، می شود و این وضع، تاثیرات منفی بر زنجیره غذایی می گذارد زیرا در نهایت زباله به صورت ذرات ریزی در می آید و وارد غذاهای دریایی می شود که انسان آن ها را می خورد.
همچنین در مسیرهای آبی، ذرات پلاستیکی برای آلوده کننده های آب مثل PCB هی و مواد ضد آفت و از بین برنده حشرات موذی مثل DDT و عوامل از بین برنده علف ها و گیاهان و PAH ها و دیگر آلوده کننده های آلی و پایدار مانند اسفنج عمل می کنند.
همچنین این پدیده، پلاستیک ها را به شکل خطرناکی درمی آورد و دانشمندان هنوز باید به تشخیص وسعت کامل خطرات ایجاد شده به دلیل مصرف آن ها یا تاثیرات منفی بالاتر از زنجیره غذایی -جایی که شما در آن قرار دارید- بپردازند.
آلودگی پلاستیکی یک مشکل بزرگ در سطح جهان است و بر اساس اسناد و مدارک، سالانه حدود4.7 میلیون زباله در اقیانوس ها جمع می شوند و فعالیت امواج، آن ها را تبدیل به پلاستیک مایع می نماید که به زندگی موجودات دنیا و محیط های زیست دریایی صدمه می زند.
80% از این پلاستیک ها از خشکی می آیند و بقیه آن ها توسط کشتی ها و قایق ها و سکوهای صنعتی آورده می شوند.
رودها و نهرها به طور یکسان از زباله پلاستیکی تأثیر می گیرند. همانطور که توسط دان گلاسر در بنیاد سورفیریدر اعلام شده است، 30 تا 75 درصد از کل زباله های یافت شده در رود ونتورا در کالیفرنیا پلاستیک است.
در هاوایی سواحلی وجود دارند که شما حتی نمی توانید در آن ها شن و ماسه ای ببینید زیرا پلاستیک ها تمام ساحل را پوشانده اند و بر اساس یک ارزیابی، سالانه 17 تن زباله در کامیلو و سواحل اطراف آن جمع آوری می شوند.
در آقای شهردار بیشتر بخوانید :
http://goo.gl/KBYydX
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

  پرش به انجمن: