تبلیغات متنی شما در این بخش
 • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

  اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

  http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
 • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

  جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

  ثبت نام به زودی
 • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

  شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

  ثبت نام
 • کلاس سیتی انجین CityEngine

  نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

  ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

. هنگامی که رادیو پخش زنده دارد شما میتوانید با مراجعه به همین صفحه به رادیو شهرساز گوش کنید.جهت پخش همایش ها و کلاس های خود با 09128989801 تماس بگیرید

موضوع : بعد 6 ترم هنوز نتونستم واسه ی این موضوع راه حل پیدا کنم

#1
2 تعارض با هم داریم: ساختمان دارای نمای آجری می باشد یک پلاک در پیلوت این ساختمان می خواهد یک واحد تجاری بزند اما نمای آن با نمای اصلی ساختمان هم خوانی ندارد یا به طور مثال ،واحد تجاری نماینده ی شرکتی است که یک سری قوانین خاص از جمله نمای واحد تجاری را باید رعایت کند مثل نمایندگی شرکت خودرو سازی. در این صورت نمای اصلی با نمایپلاک تجاری هماهنگی ندارد.در این وضع باید چه کرد؟
پاسخ
#2
با سلام اگر منظور شوال رو درست فهمیده باشم توضیح آن چنین می شود: بحث مشاعات در ساختمان بهمین موضوع مربوط میشه، در جلد چهارم مقررات ملی که الزامات عمومی هست، نمای ساختمان را هم جز مشاعات آورده از طرف دیگر شهرداری هم با توجه به اینکه موضوع مربوط به جبهه بیرونی ساختمان است می تواند در این خصوص اظهارنظر کند، ابتدا باید واحد تجاری سعی کند نظر مثبت پیلوت را کسب کند در غیر اینصورت می تواند به شهرداری مراجعه نماید(فکر می کنم بخش زیباسازی)بعد در خصوص نمای ساختمان و ضوابط آن استعلام کند، زیبا سازی طی نامه ای از صاحب ملک می خواهد که به دلیل خوانایی فعالیت ها و بنا بر مصوبه شورای عالی و اختیارات نهاده شده بر عهده شهردرای اقدام به یکسان سازی نما کند. حدود و میزان تغییرات خواسته شده توسط شهرداری مشخص می گردد و لازم الاجرا هست، البته صاحب طبقه پیلوتی می تواند به مراجع مسئول از شهرداری شکایت کند که قطعا بنا به ضوابط قانونی موجود شکایتش به جایی نمی رسد. قوانین مربوط به این موضوع را می توانید در مصوبات شورای عالی، قوانین شهرداری ها(اگر اشتباه نکنم ماده 99) و جلد چهارم مقررات ملی پیدا کنید
پیروز باشید
پاسخ
#3
(2015/08/02، 06:19 PM)erfankt19 نوشته است:  2 تعارض با هم داریم: ساختمان دارای نمای آجری می باشد یک پلاک در پیلوت این ساختمان می خواهد یک واحد تجاری بزند اما نمای آن با نمای اصلی ساختمان هم خوانی ندارد یا به طور مثال ،واحد تجاری نماینده ی شرکتی است که یک سری قوانین خاص از جمله نمای واحد تجاری را باید رعایت کند مثل نمایندگی شرکت خودرو سازی. در این صورت نمای اصلی با نمایپلاک تجاری هماهنگی ندارد.در این وضع باید چه کرد؟


با سلام
توی همه شهرداری های کلان شهر ها اخیرا کمیته نما و سیما و منظر شهری تشکیل شده که مطابق مصوبات و ضوابط آن شهر به مراجعین پاسخگویی می گردد و در موارد خاص که ضابطه ای در خصوص موضوع در خواست متقاضی وجود نداشته باشد از طریق کارشناسان عضو کمیته نسبت به موضوع تصمیم گیری میشه شما دوست عزیز هم میتونید از طریق شهرداری مربوطه مشکلتون را پیگیری کنید .
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

  پرش به انجمن: