تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

موضوع : بررسی آلودگی منطقه سه شهر اصفهان

سلام و ادب خدمت همه ی دوستان عزیز

مقدمه:
برای پایان نامه نهاییم باید یک سری شاخص رو روی محدوده ی منطقه ی سه شهر اصفهان به تفکیک محله بررسی کنم و
به هر کدوم از محله ها ارزش بدم.
این منطقه دارای 14 محله می باشد که به تفکیک در 14 پلی گن مجزا در یک شیپ اون ها رو دارم ( تصویر زیر).

مثلا یکی از شاخص هایی که بررسی کردم تراکم جمعیتی است. که توی اتریبیوت نقشه 14 تراکم جمعیتی خاص هر محله منطقه سه وارد شد و نهایتا از کتگوری به سه دسته تقسیم بندی شد و هر یک از محله ها به ترتیب ارزش 2 و 1 و 1.5 گرفتند.

سوال :
چطوری میتونم میزان آلودگی رو با استفاده از تصاویر ماهواره ای برای این محلات انجام بدم و بسنجم که میزان آلودگی هر یک از این محلات در چه سطحی قرار داده و بعد نهایتا مبنی بر مبانی نظری آلودگی به هر یک از محله ها ارزش بدم؟؟؟

برخی دوستان میگفتن باید از تصاویر ماهواره ای etm+ و modis استفاده کنم و باید مدل آلودگی بسازم و بعد اونجا که حرارت بیشتر داره یعنی آلوده تره و .... این چیزایی بوده که تاالان دوستان گفتند.

حقیقتش نمیدونم دقیقا از صفر تا 100 این قضیه رو چطوری باید حل کنم و یا حتی مقاله ای یا پروژه ای که این کارو کرده باشه پیدا نکردم.

با سپاس فراوان از لطف شما.
یاحق!

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

NO MATTER HOW MUCH IT HURTS
HOW DARK IT GETS OR
HOW FAR YO FALL...
YOU ARE NEVER....
OUT OF THE FIGHT

[تصویر:  953nyjla81dcsuwyejqr.jpg]

افراد سست اراده همیشه منتظر معجزه ها و رویداد های شگفت انگیزند
اما افراد قوی خود آفریننده ی معجزه ها و رویداد های شگفت انگیزند
ژان ژاک روسو
پاسخ
(2015/08/12، 06:32 AM)macmilan نوشته است:  سلام و ادب خدمت همه ی دوستان عزیز

مقدمه:
برای پایان نامه نهاییم باید یک سری شاخص رو روی محدوده ی منطقه ی سه شهر اصفهان به تفکیک محله بررسی کنم و
به هر کدوم از محله ها ارزش بدم.
این منطقه دارای 14 محله می باشد که به تفکیک در 14 پلی گن مجزا در یک شیپ اون ها رو دارم ( تصویر زیر).

مثلا یکی از شاخص هایی که بررسی کردم تراکم جمعیتی است. که توی اتریبیوت نقشه 14 تراکم جمعیتی خاص هر محله منطقه سه وارد شد و نهایتا از کتگوری به سه دسته تقسیم بندی شد و هر یک از محله ها به ترتیب ارزش 2 و 1 و 1.5 گرفتند.

سوال :
چطوری میتونم میزان آلودگی رو با استفاده از تصاویر ماهواره ای برای این محلات انجام بدم و بسنجم که میزان آلودگی هر یک از این محلات در چه سطحی قرار داده و بعد نهایتا مبنی بر مبانی نظری آلودگی به هر یک از محله ها ارزش بدم؟؟؟

برخی دوستان میگفتن باید از تصاویر ماهواره ای etm+ و modis استفاده کنم و باید مدل آلودگی بسازم و بعد اونجا که حرارت بیشتر داره یعنی آلوده تره و .... این چیزایی بوده که تاالان دوستان گفتند.

حقیقتش نمیدونم دقیقا از صفر تا 100 این قضیه رو چطوری باید حل کنم و یا حتی مقاله ای یا پروژه ای که این کارو کرده باشه پیدا نکردم.

با سپاس فراوان از لطف شما.
یاحق!

دوستان کسی اطلاعی در این زمینه نداره ؟؟؟ :37:
Confusedmilies-azardl (181):Confusedmilies-azardl (181): خیلی گشتم چیزی پیدا نکردم .

ممنون میشم مرحمت بفرمایید راهنمایی کنید :12:
NO MATTER HOW MUCH IT HURTS
HOW DARK IT GETS OR
HOW FAR YO FALL...
YOU ARE NEVER....
OUT OF THE FIGHT

[تصویر:  953nyjla81dcsuwyejqr.jpg]

افراد سست اراده همیشه منتظر معجزه ها و رویداد های شگفت انگیزند
اما افراد قوی خود آفریننده ی معجزه ها و رویداد های شگفت انگیزند
ژان ژاک روسو
پاسخ

اطلاعات موضوع