تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

موضوع : لیست کتب شهرسازی برای شرکت در ازمون ارشد

سلام
کسی میدونه ک برای کارشناسی ارشد (برنامه ریزی منطقه ای) چ کتاب هایی رو باید بخونیم ؟؟
با تشکر
پاسخ
بله دوست عزیز

.docx   منابع ارشد.docx (اندازه: 15/74 KB / تعداد دفعات دریافت: 125)
نیم کیلو باش ولی پسته باش  Rolleyes 
پاسخ
(2015/08/25، 03:54 PM)masoud68 نوشته است:  بله دوست عزیز

ممنون
پاسخ
با سلام.من هم زمان کنکور که دنبال لیست منابع بودم هر جا که میرفتم دنبال منبع یه لیست 20 تا 40 تایی بهم می گفتن و دلسرد می شدم اما الان که کنکور دادم فکر میکنم می دونم قلقش چیه. این که چندتا کتاب بخونید بستگی داره به وقتی که می خواید بذارید برای خوندن و ویژگیهای خودتون. یعنی اگه گیرایی بالایی داشته باشید و از اون دست افرادی باشید که با شب امتحانی خوندن بالای 16 می گیرید می تونید یک ماه و نیمه جمعش کنید البته اگر منابع اصلی رو بخونید و منابع اضافی رو بذارید کنار حدودا ده تا کتاب میشه که 5 تاش کتابای پارسه است. اما اگه می خواید شش ماه وقت بذارید و عمقی برید جلو 20 ، 30 تا کتابو بخونید که البته البته خیلیا یکی دو ماه مونده به کنکور جا می زنن و بیخیالش میشن و طبیعی هم هست.البته مطالعه چندتا کتاب بیشتر بی فایده هم نیست قطعا سوادتون بیشتر میشه و بعدا به دردتون میخوره اما ممکنه برای کنکور خیلی فایده نداشته باشه..پیشنهاد من اینه که از وقتی که برای کنکور ثبت نام می کنید(دو سه ماه قبل از کنکور) به فکر خوندن باشید و کنکور رو خیلی بزرگ نکنید و خیلی هم روش سرمایه گذاری نکنید حداقل در برنامه ریزی شهری. چون هم خسته می شید و هم اینکه مرحله دوم همه چیزو مشخص می کنه.بهتره انرژی تونو بذارید برای مرحله دوم . اما منابعی که من خودم پیشنهاد می کنم:
تاریخ: شار تا شهر، شکل شهر جیمز موریس، کتاب پارسه
زبان: باید از قبل سوادش رو داشته باشید و گرنه کار خاصی نمیشه کرد
مبانی نظری: سیر اندیشه ها 1 و 2، به جای اینکه چندین کتاب بخونید خود کتاب پارسه رو چند بار بخونید البته دور اول فقط هنگ می کنید و هیچی متوجه نمیشید در دورهای بعد تازه راه می افتید.ضمنا خیلی از مطالب رو هم باید بیخیال بشید چون نچسب اند و تو ذهن نمی رن و یه کار دیگه ای هم می تونید بکنید اینه که مبحثی جلو برید یعنی مثلا اگه فصل توسعه پایدار رو از کتاب پارسه می خونید به همراش همون مبحث رو از کتاب منبع مطالعه کنید چون بحث بیشتری روش انجام شده و...

مباحث: مصوبات شورای عالی، کتاب پارسه که مهمترین هاش رو آورده
آمار: کتاب پارسه تو این مورد فوق العاده است و هم قشنگ توضیح داده و هم قشنگ مرتب کرده . واقعا پارسه آمار کتاب جامعی است

در پایان، اون چیزی که به نظرم 40 درصد آزمون مرحله اول رو مشخص می کنه اینه که شما باید حتما سوالات ده سال اخیر رو سه چهار هفته قبل از کنکور شروع کنید به تست زدن و شبیه سازی محیط آزمون. با کتاب جامع عصر کنکاش با یک تیر چند هدف رو همزمان می زنید:شرایط آزمون رو تجربه می کنید. با سطح و فرم سوالات آشنا می شوید و نکات فراموش شده را مرور می کنید و نکات جدید یاد می گیرید. یک ویژگی خاص کتاب ده سال کنکور عصر کنکاش اینه که پاسخنامه اش فوق العاده خوب توضیح داده.

اما اینکه من خودم با این روشی که گفتم چه نتیجه ای به دست آوردم؟
من از اون دست افرادی هستم که اگه سه چهار روز قبل از امتحانات پایان ترم شروع می کردم به خوندن تقریبا همون نمره ای رو کسب می کردم که شب امتحان می خوندم چون مدیریت زمانم ضعیف بود و همه مطالب می وموند واسه ساعت های اخر
سر قضیه کنکورم هم این قضیه تکرار شد یعنی می خواستم از تابستان خوب بخونم تا خود بهمن ماه...که طبق معمول نشد و وقتی هم که مهر شروع شد تقریبا گذاشتم کنار و پاره وقت شاید میانگین روزی نیم ساعت می خوندم که به درد نمی خورد...اما یک ماه و نیم آخر با میانگین مطالعه چهار تا 6 ساعت در روز و با خوندن چندتا منبع اصلی که البته نصفشونو هم نخوندم رفتم سراغ کتابای پارسه اونا رو هم دست و پا شکسته خوندم و مباحث و مبانی نظری رو حتی یک دهمش رو هم نخوندم سوالای ده سال رو زدم و خیلی از مطالبو اونجا یاد گرفتم
رتبه ام شد 279
آمار: 53
زبان: 5/5-
مباحث: حدودا 30
مبانی و تاریخ: حدودا 45 تا 50

دیدید با اون شرایطی که خوندم و با اون شرایط شخصیتی که داشتم خیلی نتیجه غیرمنتظره ای بود حالا شما وضعتون از من بدتره؟
ببخشید طولانی شد
سوال دیگه ای بود در خدمتم: mohammadi.alireza90@gmail.com
راستی کن که راستان رستند / راستان در جهان قوی دستند
پاسخ
با سلام، پیشنهاد لیست 40-50 تایی برای قبولی خودم در کنکور ارشد برنامه ریزی با رتبه 9 در چند سال پیش بود، بی زحمت زود قضاوت نکنید و اینکه نابرده رنج گنج پنج شش هفت ... از دستتون خواهد رفت، متشکرم
نیم کیلو باش ولی پسته باش  Rolleyes 
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: