تبلیغات متنی شما در این بخش
  • کلاس GIS کاربردی در شهرسازی

اطلاعات و پیش ثبت نام کلاس جی آی اس در شهرسازی

http://urbanity.ir/form/view.php?id=10211
  • کلاس بافت فرسوده در شهرسازی

جهت آمادگی برای کار در دفاتر نوسازی و شرکت ها

ثبت نام به زودی
  • کلاس آزمون نظام مهندسی شهرسازی

شرکت در این کلاس برای همه شهرسازان لازم است

ثبت نام
  • کلاس سیتی انجین CityEngine

نرم افزار جدید و کاربردی برای طرح های شهری و سه بعدی سازی شهر

ثبت نام
آخرین محصولات فروشگاه انجمن
کاریابی انجمن شهرسازی

جهت عضویت در کاریابی کلیک کنید

محل تبلیغات در انجمن ما ، تبلیغات هزینه نیست ، سرمایه است !

موضوع : لطفا درمورد المانهای مذهبی شهر ایده بدهید

سلام به دوستان گلم
نیاز به ایده های شما داشتم؟؟؟

به نظرتون اگر ما بخواهیم جایگاه قرآن را در بین شهروندان ارزشمند تر از چیزی کنیم که هست و این ارزش رو بتونیم در سطح شهر نمادینه کنیم چه روش و چه المانهایی پیشنهاد می کنید.

من خودم به فکر طراحی مثل مجسمه ها در میادین افتادم اما نمی دونم چی رو به برای مردم به تصویر بکشم که براشون جذاب باشه

حالا از دوستان گلم خواهش دارم که هرکسی که نظرسی داره بیان کنه

با تشکر فراوان
پاسخ
با سلام
بسیار ایده خوبی است
به نظر بنده شما میتوانید یک المان قرآن باز شده را در نظر بگیرید که بزرگ هم باشه هم یک آیه از قرآن ما بین آن بنویسید و آن را در میادین یا حتی در بالای بلندی باشه مانند پل عابر پیاده یا بالای زیر گذر اول شهر که مردم در رفت و آمد های روز مره شان در شهر از زیر این قرآن بگذرند.
خیلی کار زیبایی میشه من این رو در کشور های عربی بسیار دیدم.
[تصویر:  mzml_photo_2016-09-02_23-34-56.jpg]
پاسخ
سلام
ايده خوبي است ولي به نظر بنده نمادي از يكي از داستانهاي قران مثل داستان حضرت يوسف ميتواند روش بهتري باشد
پاسخ
می شه بیشتر توضیح بدید
پاسخ
سلام و با تشکر فراوان از دغدغه مناسب شما
راستش فعلا طرح خاصی بنظرم نمی رسد اما بنظرم بهتر است هر طرحی که در این زمینه انجام می شود کار تکراری نباشد و در عین انتقال و القای مفهوم قرآنی از نظر سبک هنری و گرافیک هم متناسب با ذائقه امروز مردم باشد و طرح هایی مثل قران باز و یا مجسمه یک پیامبر بنظرم نمی تواند کارایی کافی را داشته باشد البته این فقط نظرمه. برای مثال اول مشخص کنید که چه مفهومی از قران رو می خواهید انتقال بدید مثلا اگر بخواهید مفهوم حافظ و نگهدار بودن رو القا کنید میشه بجای موردی که دوستمون النجم الثاقب اشاره کردند یک المان کروی شکل داشته باشید که قسمتی از اون به شکل آیات قران باشه یا مثلا اگر بخواهید مفهوم عشق به قران رو القا کنید با توجه به استفاده فراوان از قلب در بین جوانان نمادی از تلفیق آیاتی از قرآن و شکل قلب را ارائه دهید.
موفق باشید
راستی کن که راستان رستند / راستان در جهان قوی دستند
پاسخ
ممنون از نظرتون دوست گرامی
بنده خودم شخصا اعتقاد دارم با این که زبان قرآن زبان عربی هست خود زبان عربی تا حدی بین مردم و قرآن فاصله قرار داده تا حد امکان به نظر بنده باید این زبان، به زبان فارسی به ویژه فارسی امروزی به همراه یک داستان یا نمونه تجربه برگرده تا ما بتونیم بین این دو رابطه برقرار کنیم.
در ضمن از دوستان عاجزانه خواهش دارم در این بحث شرکت کنند و در تکمیل فرمایشات دوست عزیزمون بفرمایند چه نمادهایی در بین جوانان جذابیت بیشتری داره و دوستان دیگه هم با لایک کردن نماد یا تشکر کردن ما را با خبر نمایند .
با تشکر
پاسخ
سلام دوست عزیز
بهتره از سوره واقعه الهام بگیری و از آیاتی که راجع به کیفیت بهشت و نهرهای روان آن صحبت شده استفاده کنی
در ضمن توصیه من اینه که با مطالعه کتاب فراتر از شهرسازی با مفاهیم شهرسازی اسلامی بیشتر آشنا بشی
با آرزوی موفقیت شما
نیم کیلو باش ولی پسته باش  Rolleyes 
پاسخ

اطلاعات موضوع

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

ابزار و امکانات موضوع

پرش به انجمن: